Топ Новини

Лідери опозиції спростовують заяву Януковича про регулярні зустрічі з ними

14 січня 2011 в 12:29
Президент Украины Виктор Янукович заявил, что регулярно встречается со всеми оппозиционными политиками, кроме лидера ВО «Батьківщина» Юлии Тимошенко.

Президент України Віктор Янукович заявив, що регулярно зустрічається з усіма опозиційними політиками, окрім лідера ВО «Батьківщина» Юлії Тимошенко.

«З усіма, крім Тимошенко», - сказав Янукович в інтерв'ю телеканалу «1 +1».

При цьому президент зазначив, що представники опозиції не говорять публічно про такі контакти з ним.

«Дзеркало тижня» опитало лідерів політичних сил, які заявили про свою опозиційність. Ми поцікавилося, скільки у них було зустрічей з президентом за десять місяців перебування Януковича на Банковій, які питання при цьому обговорювалися, і чи готові лідери опозиційних партій зустрітися з президентом, якщо надійде така пропозиція.

Про дві зустрічі з Януковичем повідомив лише Арсеній Яценюк. Утім, про них було відомо і раніше. Інші лідери опозиційних партій - Анатолій Гриценко, Микола Катеринчук, Юрій Костенко, Юрій Луценко, Анатолій Матвієнко, Сергій Соболєв, Борис Тарасюк та Олег Тягнибок - заявили, що з президентом Януковичем не зустрічалися жодного разу. Частина опозиціонерів не виключили таку можливість у майбутньому. Окремі лідери опозиційних партій у розмовах з президентом не бачать сенсу.

 

 

Анатолій Гриценко, лідер партії «Громадянська позиція»: «Жодної зустрічі з Януковичем за період його президентства у мене не було. Спілкуємося в письмовому режимі. Я направив йому десятки пропозицій від імені Комітету з питань національної безпеки і оборони - що потрібно зробити президенту як верховному головнокомандувачу і голові Ради безпеки. Крім того, кілька звернень від себе особисто - про ситуацію в Києві, де розбазарюються землі, знищуються пам'ятники історії та архітектури. Янукович - президент, я – голова Комітету з питань національної безпеки і оборони, обидва ми - посадові особи. Якщо б Януковича цікавило, що потрібно робити в сфері національної безпеки і оборони, я міг би представити йому позицію комітету, викласти свої думки. Але його це не цікавить. Тому особливої необхідності в особистій зустрічі я не бачу».

 

 

Микола Катеринчук, лідер «Європейської партії України»: «Зі мною Янукович не зустрічався взагалі ніколи, принаймні, за останні п’ять років – точно. Якщо таке запрошення поступить, я думаю, що обов’язково прийму його та висловлю свою позицію. Я думаю, що це нормально, коли він зустрічається з опозицією. Але я так розумію, що він зустрічається з призначеною опозицією, бо зі справжньою опозицією він не зустрічається».

Юрій Костенко, лідер «Української народної партії»: «Зустрічі з президентом ще не було. Якщо б запросив на зустріч, я б погодився. Я  завжди зустрічався з керівниками держави, перебуваючи в опозиції. Перш за все, я підняв би питання зовнішньої політики, тобто зникнення з неї  всього українського. Також мене турбує діяльність Міністерства освіти і науки, зокрема міністра пана Табачника. Традиційні питання - наш  інформаційний простір, культура, релігія, тобто все те, на чому будується держава».

 

Юрій Луценко, лідер «Народної самооборони»: «Я жодного разу не зустрічався з паном Януковичем вже напевно з рік, в усякому разі, з тих пір, як він став президентом. Якщо б раптом мене запросили обговорити реформи правоохоронної системи або питання безпеки країни, я був би готовий викласти свою точку зору. Як би я не ставився до персони Януковича, якщо б такі питання дійсно цікавили голову держави, я б вважав це можливим. Розмови відкриті, публічні, без підкилимних інтриг, зустрічі з інтересів розвитку країни або з питань, що цікавлять суспільство, я вважаю абсолютно прийнятними».

 

Анатолій Матвієнко, лідер партії «Собор»: «Зі мною президент не зустрічався, окрім як у Верховній Раді, коли він був присутній на засіданнях, більше - ні. Я з повагою ставлюся до інститутів влади. Є ставлення до Януковича, є ставлення до президента. Тому не можна це переносити це на міжособистісні якісь відносини і навпаки. Якщо він вважає за потрібне запросити, я завжди прийду. Інша справа, чи зможу я з ним про щось домовитися. Якщо мова йде про те, що нам потрібна ручна опозиція, кишенькова опозиція, я вважаю, що це велика помилка - для нього. Це «ведмежа послуга», яку намагаються сьогодні, розпорошити і знищивши опозицію, дати найближчі консультанти Януковича. Я думаю, що це демонстрація не відкритого, а закритого якогось суспільства. Мені здається, що такий публічний діалог потрібний. І те, що він декларується, а не ведеться, говорить ще раз про подвійні стандарти, які дуже характерні для нинішнього режиму».

 

Сергій Соболєв, лідер партії «Реформи і порядок»: «З Януковичем зустрічей не було, ані за останні десять місяців, ані раніше. Якщо б було запрошення, я не хотів би зустрічатися, напевно, через те, що немає ніякого сенсу. Я не бачу результатів зустрічі, коли у твого опонента палець на спусковому гачку і дуло приставлено до скроні, і він хоче з тобою зустрітися. Я думаю, зустрічі в таких умовах не проводять».

 

Борис Тарасюк, лідер партії «Народний рух України»: «Жодної зустрічі не було. Єдина моя зустріч, якщо це можна рахувати як зустріч, я брав участь в Раді регіонів, здається, минулого тижня. Мене туди запросили як голову Комітету з питань європейської інтеграції, а не як голову партії. Як голова комітету я вирішив піти. Але я сидів в залі, ніякої зустрічі, бесіди не було. Якщо б запросили на зустріч, в принципі, я б не відхилив такої пропозиції. У нас є питання переслідування членів партії. Ці питання потребують, принаймні, оцінки з боку президента».

 

Олег Тягнибок, лідер ВО «Свобода»: «Мої зустрічі з президентом можуть мати лише публічний характер. Якщо не було інформаційних повідомлень, напевно, що зустрічей не було. Троє представників нашої політичної сили зустрічалися з президентом в рамках Ради регіонів, але, нажаль, вони не мали нагоди висловити нашу позицію. Але я сподіваюсь, що ми її донесемо. Питань до президента дуже багато: здача державних інтересів північному сусіду, діяльність Міністерства освіти і науки, окупація інформаційного простору, крах фінансової системи держави».

 

Арсеній Яценюк, лідер партії «Фронт змін»: «Я зустрічався з Віктором Януковичем незабаром після президентських виборів. Мені було запропоновано працювати в уряді, і я тоді ж публічно відповів на пропозицію - оприлюднив свою програму пріоритетних кроків уряду, повідомив, що готовий працювати, якщо зможу формувати команду і вона буде поділяти мої погляди. Результат вам відомий. Ще одна зустріч з президентом у мене відбулася влітку - після прийняття дискримінаційного закону про місцеві вибори, яким партія «Фронт змін» виключалася з виборчого процесу. Зустріч відбулася на моє прохання, я говорив про неконституційність прийнятого закону і необхідність президентського вето. Вето не було. Але після міжнародного тиску Рада сама відмінила частину найбільш одіозних норм закону, зокрема допустила до виборів молоді партії. Також я публічно пропонував зустрітися чолі держави наприкінці листопада - в день початку Податкового майдану. Я хотів особисто донести до Віктора Януковича свою позицію про вбивчий для малого бізнесу Податковий кодекс і необхідність президентського вето. Я тоді підкреслив, що якщо така зустріч відбудеться, то можна буде говорити про початок реального діалогу влади з опозицією. Відповіді від Адміністрації президента не було, тому звернувся до Януковича з відкритим листом (з його текстом можна ознайомитися на сайті «Фронту змін»)».

Інформацією про зустрічі з президентом В'ячеслава Кириленка (партія «ЗаУкраїну!») і Валентина Наливайченка («Наша Україна») редакція «ДТ» в своєму розпорядженні не має, лідери цих двох партій на дзвінки та смс не відповіли.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...