Топ Новини

Лещенко запідозрив Льовочкіна в причетності до купівлі "Укртелекому" та діяльності RosUkrEnergo

14 січня 2016 в 17:10

Нардеп знайшов зв'язок між керівництвом компанії Glorietta Investments I APS, яка засвітилася в корупційних скандалах, і Льовочкіним.

ааау < >

Сергій Льовочкін може бути причетний до скандальної приватизації "Укртелекому" та діяльності RosUkrEnergo, про це йдеться у розслідуванні депутата БПП Сергія Лещенка на "Українській правді".

Нардеп відшукав віллу Льовочкіна на Лазурному узбережжі Франції в місті Сен Жан Кап Ферра. Сусідньою віллою володіє давній партнер Льовочкіна олігарх Дмитро Фірташ. Як виявилося, Льовочкіну належить одразу п'ять земельних ділянок, які об'єднали в один. Формальним власником вілли Льовочкіна виявилася данська компанія Glorietta Investments I APS.

Зі звіту компанії стало відомо, що нерухомість у Франції обійшлася Льовочкіну в 40 мільйонів євро.

Компанія Glorietta Investments I APS має єдиного засновника - фірму Boutifour SA, зареєстровану в Люксембурзі. У червні 2011 року, коли відбулася купівля, директорами датської компанії Glorietta Investments I APS стали дві кіпріотки – Аудриана Уіас і Ксенія Георгіоу. Паралельно тоді ж змінилися директора в Boutifour SA, якими стали ще три кіпріотки – Андроула Завалля Тевес, Іванна Сотириоу і Амаль Сароут Ламброу.

Ці особи показали зв'язок Льовочкіна з іншими корупційними скандалами.

1) Уіас і сестра Ксенії Георгиоу Георгія є директорами компанії Raga Establisment Ltd, яка раніше називалася Epic Telecom Invest Ltd. Саме ця остання компанія в 2010 році без конкурентів приватизувала "Укртелеком".
2) Сестри Георгіоу також засвітилися в "сімейному" банку Льовочкіних – "Кліринговий дім". Георгія Георгіоу є секретарем у фірмі Utelo Holdings Ltd, власність над якою підтвердила сестра Льовочкіна Юлія як одного з держателя акцій "Клірингового дому".
3) Разом з Георгіоу в цій фірмі працює Марія Шуфтас, яка одночасно є директором фірми Oskaro Investments Ltd – єдиної фірми, у власність якої визнав сам Льовочкін.
Крім того, до приватизації "Укртелекому" виявився причетним і Фірташ. Такий висновок Лещенко робить із записки з купівлі "Укртелекому", яку готувало для Ріната Ахметова "Бюро економічних і соціальних технологій", де Фірташ згадується в якості продавця.

Люди, на яких оформлені будинки Фірташа і Льовочкіна, показали їх зв'язок зі скандальним газовим постачальником RosUkrEnergo.

Спочатку 50% акцій RUE були записані на компанію "Райффайзен Інвестментс", яка володіла ними в інтересах Фірташа.

Згодом частка "Райффайзен Інвестментс" була переписана на компанію Centragas, наглядову раду якої очолював Роберт Шетлер-Джонс, номінальний власник будинку Фірташа в Сен Жан Кап Ферра.
Згадана Ксенія Георгиоу також була керівником кіпрської фірми Prelux Holdings Limited, що володіє близько 25% акцій RosUkrEnergo (Prelux володіла 44% акцій австрійської компанії Centragas, яка на паритетних засадах з "Газпромом" володіла половиною акцій RosUkrEnergo).

Ще 10% Centragas досі належать компанії Grenar Enterprises, директором якої є Амаль Сароут Ламброу. Саме вона є також одним з директорів фірми Boutifour SA, яка тримає на балансі французьку віллу Льовочкіна.

Колегою Ламброю, секретарем у Grenar Enterprises, є згадувана Марія Шуфтас, яка керує компанією Льовочкіна Oskaro Investments Ltd.

За матеріалами: Українська правда
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...