Лазаренко зберіг панамський паспорт на випадок, якщо США відмовлять у притулку

23 січня 2013 в 12:03

Адвокат екс-прем'єра Павла Лазаренка впевнений, що видача його підзахисного українській владі виключена.

lazarenko.jpg
Павло Лазаренко
obozrevatel.com
Адвокат Павла Лазаренка Віктор Чевгуз вважає, що якщо його підзахисному відмовлять у наданні притулку у США, він може розраховувати на панамський паспорт. Про це захисник екс-прем'єра заявив "Комсомольськой правде в Украине".

"У Павла Лазаренка завжди залишається ще один паспорт, адже він - громадянин Панами. Щоправда, я не зовсім розумію юридичну природу того паспорта. Він займався там бізнесом і з панамським законами мав право на громадянство", - зазначив він.

Адвокат зазначив, що справа Лазаренка буде слухатися в імміграційному суді Сан-Франциско у травні. Зараз її вивчає суддя Лаура Рамірез. "У судді Рамірез низький відсоток відмов у наданні притулку, до 40%. Це дуже гарний показник", - вважає адвокат Лазаренка.

"А якщо все ж таки буде ухвалено рішення відмовити - документи давно прострочені, то його або відправлять у Грецію, звідки він прилетів у Штати, або дадуть 24 години на те, щоб він залишив територію США у будь-якому напрямку", - сказав Чевгуз.

При цьому закордонний паспорт Лазаренка прострочений вже як мінімум 5 років, а в національному паспорті громадянина України, за деякими даними, не переклеєна фотографія у 45 років.

23 січня Павлу Лазаренку виповнюється 60 років. Свій ювілей він зустрічає у камері імміграційного ізолятора у каліфорнійському містечку Аделанто, куди він потрапив після ув'язення через відсутність американської візи.

Адвокат також пояснив, що виведення в окреме кримінальне провадження документів про причетність Лазаренка до вбивства депутата Євгена Щербаня - "це спеціальний порядок, його застосовують, якщо людина довго хворіє або перебуває в розшуку, як у нашому випадку".

"Справу просто припинено і ніякого руху за нею не буде, принаймні доти, поки Лазаренко не потрапить назад в Україну. А це практично виключено, адже він просить тимчасового політичного притулку (поки не буде безпечно повернутися на батьківщину), а за міжнародним правом його не можуть екстрадувати в країну, яка вимагає притягнути його до відповідальності", - заявив Чевгуз.

Комсомольская правда в Украине
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
1 коментар
  • diversantka 23 января, 23:17 Багато кажуть про те, що нібито у Тимошенко не було особистих мотивів вбивати Щербаня. Але ж вони були у лазаренка. Якщо вони коханці та подільники, то Юля просто допомогла Паші розрахуватися з вбивцями. Але за це теж необхідно відповідати по закону. Відповісти Цитувати Поскаржитись
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...