Топ Новини

Лазаренко, будучи прем'єром, не давав держгарантій щодо боргу ЄЕСУ

24 жовтня 2012 в 06:56
Лазаренко назвав рішення Господарського суду Києва безпрецедентним і таким, що свідчить про "правовий нігілізм судді". Він зазначив, що його уряд не давав держгарантій щодо боргу ЄЕСУ, а посилання російської сторони на якісь оригінали документів - груба підробка.
474240039.jpg
РИА Новости

Екс-прем'єр України Павло Лазаренко заявив, що під час перебування головою уряду країни не давав російській стороні жодних письмових гарантій щодо боргу корпорації "Єдині енергетичні системи України" (ЄЕСУ), через який український уряд зараз судиться з Міноборони РФ.

Господарський суд Києва 19 вересня частково задовольнив позов Міноборони Росії, зобов'язавши Україну виплатити близько 390 мільйонів доларів боргу ЄЕСУ, який утворився в 1990-ті роки, коли корпорацію очолювала Юлія Тимошенко. Зараз Мінфін України, держказначейство і корпорація ЄЕСУ оскаржують це рішення у вищій інстанції.

"Я детально ознайомився з публікаціями в українській пресі. Мовляв, проти мене можуть порушити кримінальну справу щодо подій 15-річної давності. Хочу рішуче відмежуватися від подібних звинувачень - уряд Лазаренка ніколи не надавав гарантій за розрахунками приватних структур ані уряду РФ, ані РАО "Газпром", - заявив Лазаренко РІА Новини в інтерв'ю, отриманому електронною поштою через американських адвокатів.

Російська сторона стверджує, що заборгованість виникла у другій половині 90-х років, коли очолювана Тимошенко корпорація не виконала угоду про постачання продукції для потреб російського оборонного відомства від 1997 року.

- Тимошенко вимагає закрити справу про держгарантії щодо боргу ЄЕСУ

Повідомлялося, що Лазаренко, який на той час очолював уряд України, дав керівництву РФ письмові державні гарантії погашення цього боргу. Тим часом представники українського уряду вважають, що гарантії не були оформлені належним чином, тому позов російського Міноборони не підлягає задоволенню. Так, представник ЄЕСУ заявляв на процесі, що в матеріалах справи відсутні оригінали листів Лазаренка екс-главі російського уряду Віктору Черномирдіну, в яких би давалися гарантії керівництву РФ. Представлені ж копії, за його словами, не завірені належним чином.

"Упевнений, посилання російської сторони на якісь оригінали документів - груба підробка, а завірені копії за всіма міжнародними стандартами недійсні. Навіть якщо припустити, що такий лист був, то він вказує лише на наміри і не є гарантією", - сказав Лазаренко, додавши, що "подібних листів в середині 90-х було підписано сотні".

У зв'язку з цим екс-прем'єр назвав рішення Господарського суду Києва безпрецедентним і таким, що свідчить про "правовий нігілізм судді".

В даний час Лазаренко відбуває дев'ятирічний термін в американській в'язниці за звинуваченням у здирництві, шахрайстві і відмиванні грошей. 1 листопада він виходить на свободу.

Читайте також:

Кабмін просить суд призупинити розгляд справи про виплату Міноборони РФ боргу ЄЕСУ

Кабмін попросив суд відхилити претензії Росії щодо виплати боргів ЄЕСУ

Прокурор у справі Тимошенко пообіцяла, що екс-прем'єр рано чи пізно постане перед судом

Мін'юст спробує «повісити» борг ЄЕСУ на Тимошенко

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...