Топ Новини

Лавров каже, що Росія з Україною про Тузлу і керченській кордоні так і не домовилися

1 вересня 2012 в 14:33
Росія і Україна поки не змогли остаточно домовитися про кордон у Чорному й Азовському морях, повідомив глава МЗС РФ Сергій Лавров, але пообіцяв, що надалі "інтереси як України, так і Росії будуть повністю забезпечені".

Остаточні домовленості про делімітацію морського простору в Азовському та Чорному морях між Росією і Україною не досягнуто.

Про це заявив міністр закордонних справ Російської Федерації, виступаючи в суботу, 1 вересня, в Московському державному інституті міжнародних відносин (МДІМВ).

«Нічого не підписано. На жаль, нічого ще не підписано», - сказав С.Лавров, відповідаючи на запитання, чи відповідає дійсності інформація про те, що Тузла відійде Україні.

За його словами, робота з делімітації морського простору в Азовському і Чорному морях триває і з багатьох аспектів досягнуто взаєморозуміння.

«Остаточне рішення ще не прийняте», - підкреслив С.Лавров і запевнив, що інтереси як України, так і Росії будуть повністю забезпечені.

Раніше в українському МЗС підкреслювали, що "питання Тузли на переговорах за всі ці роки навіть не обговорювалося", а приналежність острова Україні "ніколи не ставилася під сумнів".

Нагадаємо, на початку липня цього року в рамках візиту в Україну президента РФ Володимира Путіна, відбулися його переговори з українським главою держави Віктором Януковичем. Після їх завершення було підписано спільну заяву про завершення переговорів з приводу розмежування водних ділянок кордону, а саме - ліній проведення в Азовському і Чорному морях, а також Керченській протоці.

У документі наголошується, що "сторони вважають важливим здійснити делімітацію морських просторів ... в дусі дружби, добросусідства і стратегічного партнерства, з урахуванням законних інтересів обох держав".

Крім того, керівники України та Росії домовилися про правила експлуатації Керченської протоки. Разом з тим, подробиці цих домовленостей в МЗС України поки не повідомляють.

Тоді ж Путін повідомив, що Києву і Москві залишилося узгодити юридичні деталі для підписання договору про делімітацію кордону в Азово-Чорноморському басейні.

- Україна і Росія домовилися про делімітацію азово-керченського кордону

Відзначимо, що протягом переговорів українська сторона наполягала на збереженні в Керченській протоці кордону з Росією, який існував за часів Радянського Союзу, але висловлювала готовність піти на компроміс у господарських питаннях.

Глава МЗС України Костянтин Грищенко заявив, що українська сторона запропонувала провести кордон по акваторії Керченської протоки відповідно до тих рубежів, які були зафіксовані на ще радянських картах і які визначали адміністративний кордон між Українською РСР і РРФСР за радянських часів. У той же час Київ у ході переговорів не відмовлявся від ідеї спільної експлуатації даного каналу на паритетній основі.

У свою чергу Росію такий підхід не влаштовував, і позиція Москви зводилася до того, що адміністративний кордон існував на картах лише візуально, і цей поділ не мав за собою ніякої юридичної основи.

Звучали в ході переговорів і ідеї щодо розділу Керченської протоки на так звані "зони відповідальності".

Читайте також:

Україна зробила низку поступок росіянам у питанні делімітації Азовського моря

Українська сторона вважає прийнятними пропозиції Росії щодо азово-керченського кордону

Київ і Москва домовилися про параметри кордону в Азовському морі

За матеріалами: УНІАН , ,
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...