Кучма: У разі перемоги на виборах опозиція не дасть працювати Януковичу

11 липня 2012 в 08:50
На думку Кучми, опозиція в парламенті буде ставити підніжки уряду і президенту з суто кон'юнктурних міркувань, готуючи політичний ґрунт для наступних виборів.
492685.jpg
phl.ua

Якщо українська опозиція отримає більшість у Верховній Раді наступного скликання, то президент Віктор Янукович не зможе нормально працювати - жоден законопроект не пройде. Про це в інтерв'ю «Московским новостям» заявив другий президент України Леонід Кучма.

«Конституція 1996 року з парламенту знімає всю відповідальність. Тому, коли у парламенті сильна опозиція знаходиться у більшості, то в українських умовах взагалі неможливо працювати", - сказав Кучма, додавши, що під час президентства сам був в такій ситуації.

«Це сьогодні у президента Януковича є тверда підтримка у Верховній Раді. А що буде завтра, після наступних парламентських виборів? Якщо опозиція буде мати там більшість, то жоден законопроект не пройде. Вони будуть діяти не з точки зору національних інтересів, а будуть ставити підніжки уряду і президенту з суто кон'юнктурних міркувань, готуючи політичний ґрунт для наступних виборів», - вважає Кучма.

За його словами, Україні треба міняти модель взаємодії владних структур: «Необхідно президенту поділитися з парламентом повноваженнями, а, отже, і відповідальністю, тим самим зробивши парламент соціально відповідальним. Так, президент віддає значну частину своїх повноважень. Але і у президента з'являється один головний механізм - право розпуску парламенту».

«Я і сьогодні переконаний: для України найбільш оптимальною є саме парламентсько-президентська форма правління. Тоді парламент відповідає за все, що відбувається такою ж мірою, як глава держави і уряд», - підсумував другий президент.

Читайте також:

Ющенко вирішив йти до Ради за списком

Об’єднана опозиція почала відкривати списки

Партія регіонів готова до дострокових виборів, тому що «немає конструктивної опозиції»

Рада нагадала президенту закритий елітний клуб

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...