Кубинці отримають право на вільний виїзд за кордон

16 жовтня 2012 в 07:07
Влада Куби вирішила скасувати вимогу про отримання громадянами дозволу для виїзду за кордон. Про заплановану лібералізацію правил виїзду за кордон згадувалося на VI з'їзді Комуністичної партії Куби, який пройшов у квітні 2011 року.
picture.jpg
lenta.ru

Влада Куби вирішила скасувати вимогу про отримання громадянами дозволу для виїзду за кордон. Як пише Gaceta de Cuba, відповідно до поправок у міграційне законодавство, тепер кубинцям буде достатньо мати на руках діючий паспорт і візу. Окрім того, нововведення скасовують необхідність отримання запрошення від приймаючої сторони.

Окрім цього до двох років продовжується термін дозволеного перебування кубинців за кордоном (для більш тривалого перебування потрібно повідомити про це кубинське консульство). Поки що, уточнює BBC News, громадянам Куби дозволяють виїжджати за кордон не довше, ніж на 11 місяців.

Поправки в міграційне законодавство набувають чинності 14 січня 2013 року.

Про плановану лібералізацію правил виїзду за кордон згадувалося на VI з'їзді Комуністичної партії Куби, який пройшов у квітні 2011 року. Тоді нововведення позиціонувалися як туристична реформа, яка дозволить кубинцям виїжджати за межі країни на відпочинок.

- Троє футболістів збірної Куби втекли перед грою у Канаді

Дозвіл на виїзд з Куби коштує близько 150 доларів, а на всю процедуру збору документів може піти до 400 доларів. При цьому отримання виїзної візи гарантовано далеко не завжди.

Ліберальні реформи на Кубі проводяться в рамках зміни курсу правлячої Компартії, який був узятий незабаром після передачі керівництва країною від Фіделя Кастро його братові Раулю. Зокрема, в 2011 році кубинцям дозволили вільний продаж автомобілів та нерухомості. У 2012 році було оголошено, що частину державних підприємств планується передати виробничим кооперативам з метою розвитку приватного сектору економіки.

Читайте також:

Троє футболістів збірної Куби втекли перед грою в Канаді

Кубинська влада дозволила з 2012 року відкривати в країні приватний бізнес

Янукович подружився з Фіделем Кастро і перейшов з ним на «ти»

Фідель Кастро назвав Обаму «дурним»

За матеріалами: Лента.ру
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...