КС своїм рішенням підтвердив, що діє в інтересах президента, - Томенко

12 липня 2012 в 04:17
За словами віце-спікера, Конституційний суд, визначивши, що депутатську недоторканність можна ліквідувати, а недоторканність президента і суддів - ні, лише підтвердив, що діє в інтересах Януковича.
Tomenko-2_web.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Рішення Конституційного суду підтверджує, що в Україні немає єдиного органу конституційної юрисдикції, а є КС для президента. Про це віце-спікер Микола Томенко сказав, коментуючи те, що КС не дозволив Верховній Раді вносити зміни до Конституції в частині скасування недоторканності президента і суддів, повідомляє прес-служба Томенко.

Томенко зауважив, що, з одного боку, це рішення суду прогнозоване, оскільки вже не вперше Конституційний суд діє в корпоративних інтересах влади в цілому і президента зокрема. «Визначивши, що депутатську недоторканність можна ліквідувати, а недоторканність президента і суддів - ні, КС лише підтвердив, що діє в інтересах президента", - зазначив він.

На переконання віце-спікера, аргументи щодо того, що обмеження недоторканності президента вступає у протиріччя з процедурою імпічменту, виглядають непереконливо, оскільки Конституційний Суд ніхто не просив тлумачити процедуру імпічменту. Він зазначив, що реалізація процедури імпічменту має бути визначена законом про імпічмент, який буде одним з перших, який прийме нова демократична парламентська більшість.

Томенко також нагадав, що процедура імпічменту, як відомо, починається в разі здійснення президентом державної зради або іншого злочину. «Разом з тим, обмеження недоторканності стосується поточної діяльності президента, і цим обмеженням ми, як опозиція, повинні були б ліквідувати середньовічний характер забезпечення життя та діяльності президента: тому, що скоро при проїзді його кортежу буде блокуватися вже не пів-Києва, а пів-України», - додав політик.

Щодо обмеження суддівської недоторканності, то, на думку Томенка, пояснення КС про те, що скасування недоторканності суддів може обмежити право на судовий захист, гарантований статтею 55 Конституції, м'яко кажучи, непереконливо. Він нагадав, що стаття 55 також передбачає, що в цілому громадянин захищається судом. «Тому що за логікою речей таке трактування означає, що народним депутатам, яким КС дозволив ліквідувати недоторканність, можна обмежити право на судовий захист, а суддям - ні», - зауважив він.

«Тому, якщо в загальних рисах оцінювати висновок Конституційного суду, можна констатувати, що він продовжує діяти не як єдиний орган конституційної юрисдикції, а як Конституційний суд для президента», - зазначив він.

Нагадаємо, 11 липня законопроект про внесення змін до Конституції міг би розглядатися в Раді при наявності позитивного висновку Конституційного суду. Однак судді КСУ не дозволили парламенту вносити зміни до Основного закону в частині скасування недоторканності президента та суддів.

Читайте також:

КСУ не схвалив зняття недоторканності з президента та суддів

Єфремов не впевнений, що в Раді набереться 226 голосів за скасування недоторканності

Литвин вважає, що недоторканність треба скасовувати після виборів

Парламентська більшість відмовилася зняти недоторканність з себе і з Януковича

 

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...