Топ Новини

КС дозволив міністрам і депутатам не показувати свої доходи перед виборами

20 березня 2012 в 09:52
Конституційний суд переніс на півроку терміни декларування депутатами та держслужбовцями своїх витрат. Таким чином депутати з пропрезидентської партії пустили нанівець всі намагання Януковича у боротьбі з корупцією, засекретивши напередодні виборів руками КС свої мільйонні доходи.
goss_DSC2770.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Конституційний суд України (КС) визнав неконституційним положення закону "Про засади запобігання та протидії корупції", згідно з яким держслужбовці і депутати мали декларувати свої витрати і витрати своїх родин після 1 липня 2011 року - дня набуття чинності цього закону.

Згідно з рішенням КС, відповідне положення набуває чинності на 6 місяців пізніше - з 1 січня 2012 року.

Це випливає з рішення КС, прийнятого 13 березня і оприлюдненого у вівторок, 20 березня за конституційними поданнями 53 народних депутатів України, зокрема від Партії регіонів.

Нагадаємо, депутати-регіонали просили Конституційний суд скасувати два положення закону «Про засади запобігання та протидії корупції», ініційованого президентом України Віктором Януковичем у рамках його боротьби з "кастою недоторканних".

Закон містить пряму вимогу про оприлюднення декларацій про витрати вищим керівництвом держави.

Нова декларація вимагає від чиновників звітувати про купівлю нерухомості і транспортних засобів, а також будь-яких предметів вартістю понад 150 тис. грн. Така декларація вперше має бути подана до 1 квітня 2012 року.

Нагадаємо, цим самим рішенням Конституційний суд також дозволив чиновникам і депутатам володіти корпоративними правами і фактично займатися бізнесом.

Читайте також:

Лавринович оприлюднить список корупціонерів

В адміністрації президента вирішили відкласти боротьбу з корупцією

Регіонали просять КС дозволити їм приховати від народу свої мільйонні доходи


У ПР перед виборами заговорили про скасування депутатської недоторканності

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...