Топ Новини

Країни Африки ввели санкції проти Малі

3 квітня 2012 в 05:43
Економічне співтовариство країн Західної Африки (ЕКОВАС) ввело санкції проти Малі після перевороту, що стався у цій країні минулого тижня.
mali.jpg
ridus.ru

У столиці Сенегалу Дакарі на саміті лідерів країн-членів Економічного співтовариства держав Західної Африки (ЕКОВАС) учасники зустрічі ухвалили рішення про призупинення торговельних і економічних зв'язків з Малі, закриття загальних кордонів з цією державою, а також заморожування всіх малійських активів у регіональному центральному банку.

Минулої п'ятниці країни-члени ЕКОВАС висунули хунті, яка захопила владу в Малі, 72-годинний ультиматум, погрозивши країні повною ізоляцією. Спільнота закликала малійських військових повернути владу цивільним особам, у тому числі законно обраному президенту Амаду Тумані Туре, якого було відсторонено від влади. За словами Уаттари, за 12 днів, що минули з дня перевороту 22 березня, військовій хунті не вдалося відновити у країні конституційний порядок, що й послужило причиною для введення санкцій.

У Малі 29 квітня мали відбутися чергові вибори президента. Бунтівні військові повідомили, що дію конституції припинено, а владу буде передано новому уряду, який буде сформовано за підсумками позачергових виборів, дата яких поки не повідомляється. Увечері 27 березня військові прийняли нову конституцію країни, в якій говориться, що Малі є «державою права і плюралістичної демократії», де «гарантовані фундаментальні права людини».

Переворот у Малі вже засудили ООН, Франція і США. Членство країни у своїх організаціях до відновлення конституційного порядку призупинили Африканський союз і ЕКОВАС. Економічну допомогу Бамако різко скоротили Світовий банк, Євросоюз і США.

Читайте також:

Світове співтовариство засудило військовий переворот у Малі


Через тисняву на стадіоні у Малі загинуло 36 осіб

Повстанці-туареги оточили малійські війська у Тімбукту

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...