Топ Новини

Кравчук впевнений, що закон про наклеп ускладнить роботу журналістів

21 вересня 2012 в 09:56
Екс-президент вважає, що деякі питання, пов'язані з законом про наклеп, виносяться на обговорення з метою провокації. Політик упевнений, що цей законопроект, у разі його прийняття, ускладнить роботу журналістів.

Закон про наклеп, у разі його прийняття, ускладнить роботу журналістів. Таку думку висловив глава Конституційної асамблеї, президент України (1990-1994 рр..) Леонід Кравчук.

«Дати такий закон - вам тоді буде складно в цілому писати і говорити», - сказав він.

При цьому, говорячи про закон про наклеп, він заявив, що вважає це передчасним обговоренняя, яке в цілому не пов'язано з принципами демократії, свободи слова і верховенства права, як такого.

Кравчук зазначив, що деякі питання виносяться на обговорення з метою провокації.

У свою чергу секретар Конституційної асамблеї Марина Ставнійчук заявила, що не бачить перспектив прийняття цього закону.

Як повідомлялося, Верховна Рада України прийняла в першому читанні закон Журавського, яким предлагет ввести до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів такі поняття, як «наклеп» і «образа». У доопрацьованому у вересні проекті закону відсутнє поняття «образа». Документом пропонується доповнити Кримінальний кодекс України статтею 145-1 «Наклеп».

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська 18 вересня опублікувала звернення до керівництва парламенту, в якому зазначила, що запропоновані законопроектом санкції є надмірними, і що вони можуть призвести до суттєвого обмеження свободи слова та можуть мати стримуючий ефект в діяльності засобів масової інформації.

Читайте також:

Євросоюз закликав владу України не поспішати з прийняттям закону про наклеп

Журналістські організації закликали парламентську більшість відхилити законопроект про наклеп

У Європі впевнені, що за допомогою закону про наклеп влада хоче посилити контроль над ЗМІ

 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...