Топ Новини

Косово у вересні отримає повну незалежність

3 липня 2012 в 09:04
Контроль Міжнародної керівної групи за незалежністю Косово буде припинений. За даними влади Косово, на сьогоднішній день самопроголошену республіку визнали більше 90 країн.

Представники 25 країн-членів Міжнародної керівної групи з Косово, до якої входять держави, що визнали самопроголошену республіку, на конференції у Відні прийняли рішення припинити у вересні міжнародний контроль за незалежністю цієї країни. Про це повідомив на прес-конференції міністр закордонних справ Австрії Міхаель Шпіндельеггер.

Албанська влада Косово 17 лютого 2008 року заявила про відділення від Сербії. Це сталося після того, як США і низка країн Євросоюзу дали Приштині «зелене світло» на одностороннє проголошення незалежності під міжнародним військовим і цивільним контролем відповідно до «плану Ахтісаарі». За даними влади Косово, до сьогоднішнього дня самопроголошену республіку визнали більше 90 країн.

Згідно з рішенням Міжнародної керівної групи, Косово успішно реалізувало свої зобов'язання у рамках "плану Ахтісаарі", і тепер керівництву країни залишається внести необхідні конституційні поправки і взяти на себе обов'язки, які після проголошення незалежності країни здійснював Міжнародний цивільний офіс (ICO).

Як повідомляється, ICO закриють у вересні цього року. Ця структура була створена країнами, що визнали незалежність Косово, однак вона не має юридичного статусу з точки зору документів ООН. ICO очолює Пітер Фейт, до обов'язків якого входить міжнародний контроль незалежності Косово.

Вказується, що після закриття ICO у Косово продовжать діяти Місія ЄС у галузі верховенства закону і правопорядку у Косово (EULEX), а також міжнародні сили KFOR.

Місія EULEX у грудні 2008 року взяла на себе всю повноту відповідальності за забезпечення законності та правопорядку у Косово, що раніше входило до функцій Місії ООН (UNMIK). Сили KFOR під командуванням НАТО діють у Косово від літа 1999 року відповідно до резолюції 1244 Ради Безпеки ООН. Чисельність контингенту KFOR у країні зараз становить 6,2 тисячі військовослужбовців із 29 країн.

Приштинські ЗМІ наголошують, що контроль незалежності Косово буде припинено, незважаючи на те, що "план Ахтісаарі" досі не був реалізований на півночі Косово, де, в основному, проживають серби, які не визнають ані цей документ, ані рішення влади Косово.

Спеціальний посланець генсека ООН Марті Ахтісаарі у 2007 році розробив свій план, у якому запропонував наділити Косово багатьма атрибутами державності. Згідно з цим документом, Косово отримувало право самостійно вступати у міжнародні відносини, мати свою конституцію, незалежну судову систему та інші атрибути державності. План передбачає можливість укладати міжнародні угоди і вступати в міжнародні організації.

План Ахтісаарі передбачає, зокрема, "у цілях врахування законних інтересів громади косовських сербів, створення посиленої та надійної системи місцевого самоврядування". Згідно з документом, Косово ділиться на муніципальні утворення, які користуються високим ступенем автономії, мають право користуватися місцевими джерелами доходу та отримувати належне фінансування від центральних органів влади, а також здійснювати міжмуніципальне та транскордонне співробітництво.

Після провалу у 2007 році переговорів між Белградом та Приштиною про остаточний статус Косово ключові західні країни вирішили самостійно розпочати реалізацію "плану Ахтісаарі", який не був схвалений у РБ ООН.

Читайте також:

20 тисяч сербів Косово хочуть стати громадянами Росії

Белград і Приштина домовилися про статус Косово

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...