Топ Новини

Конституційний суд заборонив подвійне балотування до Ради

10 квітня 2012 в 07:44
Конституційний суд України визнав неконституційною норму про подвійне балотування, згідно з якою дозволялося одночасне висунення кандидатів у депутати у мажоритарному окрузі та за партійним списком.
KSU_konstitucionniy__web_03.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Конституційний суд України (КС) визнав неконституційною норму закону «Про вибори народних депутатів», якою дозволялося одночасне балотування в мажоритарному окрузі та за партійним списком.

Це випливає з рішення, яке КС прийняв 5 квітня і оприлюднив 10 квітня.

Суд визнав неконституційним положення частини п'ятої статті 52 цього закону, згідно з якою одну й ту саму особу може бути включено до виборчого списку кандидатів у депутати від партії і висунуто в одному з одномандатних округів у порядку висунення партією або шляхом самовисування.

Також він визнав неконституційними положення абзацу другого частини 10 статті 98 та частини третьої статті 99, згідно з яким Центральна виборча комісія при встановленні результатів голосування в багатомандатному загальнодержавному виборчому окрузі та одномандатних округах при виявленні обрання однієї особи депутатом як за партійним списком, так і в одномандатному окрузі, вважає його обраним в одномандатному окрузі, а за партійним списком замість нього визнає обраним наступного за списком кандидата.

Раніше до КС з даного питання звернувся 51 народний депутат, вони просили визнати неконституційними положення частини п'ятої статті 52, абзацу другого частини 10 статті 98, частини третьої статті 99 закону «Про вибори народних депутатів України».

У поданні йдеться про конституційність положень частини п'ятої статті 52, абзацу другого частини 10 статті 98, частини третьої статті 99 закону «Про вибори народних депутатів України».

Раніше Конституційний суд позбавив 400 тисяч закордонних українців права проголосувати за мажоритарників, фактично змінивши закон «Про вибори народних депутатів».

Це рішення викликало обурення одного з авторів «компромісу» влади та опозиції Арсенія Яценюка.

Читайте також:


Член ЦВК: Конституційний суд позбавив закордонних українців права голосу

Шаповал: Що б ми не робили з Конституційним судом, це буде нагадувати перестановку меблів у борделі

До КС надійшло подання 51 депутата про висунення кандидатів у мажоритарних округах і за списками

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...