Топ Новини

Конституційний суд позбавив 400 тисяч закордонних українців права проголосувати за мажоритарників

5 квітня 2012 в 07:37
Конституційний суд визнав неконституційним положення ч.2 ст.22 закону "Про вибори народних депутатів України". Цим самим суд позбавив права голосу закордонних українців на мажоритарній складовій виборів.
KSU_Konstituc_Sud_01_web.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Конституційний суд України визнав неконституційним положення закону про вибори народних депутатів, згідно з яким зарубіжні виборчі дільниці включаються до складу одномандатних округів на території Києва.

Таке рішення суду було оприлюднено 5 квітня.

До КСУ звернулися 59 народних депутатів України з проханням визнати неконституційним положення ч.2 ст.22 закону "Про вибори народних депутатів України".

Згідно з цим положенням, закордонні виборчі дільниці створюються Центральною виборчою комісією при закордонних дипломатичних установах України, у військових частинах (формуваннях), дислокаціях за межами України, з рівномірним віднесенням до всіх одномандатних округів, які створюються на території столиці України - міста Києва.

Таким чином, зарубіжні виборчі дільниці не будуть включені до складу будь-яких одномандатних округів, але увійдуть до складу багатомандатного загальнодержавного округу, і виборці зможуть проголосувати на цих дільницях тільки за партійні списки.

За даними ЦВК, на закордонних виборчих дільницях налічується більше 400 тис. виборців.

Відповідно до закону, одномандатні округи формуються з приблизно однаковою кількістю виборців у кожному окрузі. Тому якщо закордонні виборчі дільниці не будуть закріплені за одномандатними округами в Києві, то загальна кількість виборців у столиці зменшиться. Відповідно, скоротиться і кількість одномандатних округів - за попередніми даними ЦВК, з 16-ти до 13-ти.

Відповідно до закону, ЦВК повинна ухвалити рішення про кількість одномандатних округів у кожному регіоні не пізніше 10 квітня.

Вибори в український парламент мають відбутися восени 2012 року. Вони пройдуть за змішаною системою - 50% депутатського корпусу буде обрана за партійними списками, 50% - у мажоритарних округах.

Читайте також:

Хорошковський прогнозує проблеми під час виборів у мажоритарних округах

Рада не буде перерозподіляти виборчі округи

«Батьківщина» і «Фронт змін» запропонували соратникам по опозиції 25 мажоритарних округів з 225

В Європі вважають вибори останнім тестом для України

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...