Конституційний суд дозволив обмежити недоторканність депутатів

28 серпня 2012 в 12:07
КСУ погодився виключити з Конституції пункт, згідно з яким народним депутатам України гарантується недоторканність. При цьому народний депутат не може бути без згоди Верховної Ради затриманий або заарештований до набрання законної сили обвинувального вироку суду.
KSU_Konstituc_Sud_01_web.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Конституційний суд України визнав таким, що відповідає вимогам статей 157 і 158 Конституції, законопроект про внесення змін до Основного закону, що передбачає обмеження депутатської недоторканності, а також виключення можливості позбавлення президентського звання у разі імпічменту глави держави.

Висновок щодо даного законопроекту парламентської більшості оголосив заступник голови КС Сергій Винокуров на засіданні цього суду у вівторок.

Законопроектом з реєстраційним номером 3251 пропонується виключити з Конституції ч. 1 ст. 80, згідно з якою "народним депутатам України гарантується депутатська недоторканність", а ч. 3 цієї статті викласти у редакції "народний депутат України не може бути без згоди Верховної Ради затриманий або заарештований до набрання законної сили обвинувального вироку суду щодо нього".

- КСУ не дозволив зняти недоторканність з президента і суддів


У ч. 3 ст. 105 запропоновано виключити слова "якщо тільки Президент України не був усунений з поста в порядку імпічменту".

В цілому ч. 3 ст. 105 говорить: "Звання президента України охороняється законом і зберігається за ним навічно, якщо тільки Президент України не був усунений з поста в порядку імпічменту".

Ініціатори законопроекту № 3251 від 03 жовтня 2008 року - народні депутати Верховної Ради Віктор Янукович та Олександр Лавринович. 5 липня поточного року законопроект був відправлений для отримання висновку до КС.

Раніше Конституційний суд України визнав неконституційним законопроект опозиції про внесення змін до Конституції в частині зняття недоторканності з президента і суддів.

Читайте також:

У Партії регіонів чекають, що опозиція проголосує «за» скасування депутатської недоторканності

КС своїм рішенням підтвердив, що діє в інтересах президента, — Томенко

В КСУ роз’яснили, що нинішня Рада депутатську недоторканність не скасує

 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...