Топ Новини

Конституційний суд втретє відмовився займатися мовним законом

26 лютого 2013 в 16:23

Судді після піврічного вивчення конституційного подання Львівської міської ради вирішили відмовити в розгляді даної справи. Підстава - непідвідомчість питань конституційного подання компетенції суду і невідповідність тексту звернення положенням закону.

KSU_Konstituc__11_web.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA
Конституційний суд України втретє відмовив у відкритті провадження щодо визнання положень закону "Про принципи державної мовної політики" неконституційними, повідомляє у вівторок, 26 лютого "Українська правда"з посиланням на джерела.

За даними видання, у вівторок судді після піврічного вивчення конституційного подання Львівської міської ради вирішили відмовити в розгляді даної справи. Підстава - непідвідомчість питань конституційного подання компетенції суду і невідповідність тексту звернення положенням закону.

Львівська міська рада у серпні минулого року першою звернулася до Конституційного суду з поданням про тлумачення окремих статей закону про мову, ініційованим депутатами Партії регіонів.

На початку 2013 року цей суд відмовив 51 народним депутатам і Львівській облраді у відкритті провадження щодо мовного законодавства.

На розгляді у КС залишається останнє конституційне подання 51 народного депутата щодо визнання закону "Про принципи державної політики" неконституційним.

Як повідомлялося, Верховна Рада прийняла ініційований Партією регіонів законопроект "Про засади державної мовної політики" 3 липня. 8 серпня президент Віктор Янукович підписав цей закон, а також доручив Кабінету міністрів створити робочу групу для розробки пропозицій щодо вдосконалення законодавства про порядок застосування мов в Україні.

Закон набрав чинності 10 серпня, він передбачає можливість офіційного двомовності в регіонах, де чисельність нацменшин перевищує 10%.

Одеська обласна і міська ради, Харківська, Херсонська, Миколаївська Запорізька, Севастопольська, Дніпропетровська і Луганська міськради, Краснолуцька міськрада (Луганська обл.), Запорізька, Донецька, Херсонська, Миколаївська і Дніпропетровська обласні ради вже ухвалили рішення про визнання російської мови регіональною. Крім того, кримський парламент доручив до 10 жовтня 2012 року підготувати і внести на розгляд кримських депутатів пропозицію щодо реалізації "мовного закону".

Угорська мова стала регіональною у місті Берегово, молдавська (румунська) - у селі Тарасівці Чернівецької області.

Румунська також стала регіональною мовою у селі Біла Церква (рум. Biserica Alba) Рахівського району Закарпатської області.

Читайте також:

Герман анонсувала зміни в закон про мови

Кандидатам в чиновники хочуть влаштувати іспит з української мови

Опозиція знову запропонувала Раді скасувати закон про мови

За матеріалами: Українська правда
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
1 коментар
  • Правда 26 февраля, 18:15 "Одеська обласна і міська ради, Харківська, Херсонська, Миколаївська Запорізька, Севастопольська, Дніпропетровська і Луганська міськради, Краснолуцька міськрада (Луганська обл.), Запорізька, Донецька, Херсонська, Миколаївська і Дніпропетровська обласні ради вже ухвалили рішення про визнання російської мови регіональною."?????????????????????????????????????????????????? Шановне видання, шановні журналісти, шановний головредактор, А ТАКУ БРЕХНЮ ПИШЕТЕ!!! ПОДИВІТЬСЯ ті рішення на які ви посилаєтеся!!!!! Там немає мови про надання статусу регіонального!!! Навіщо БРЕШЕТЕ!!!! Даю Вам час на спростування БРЕХНІ! Відповісти Цитувати Поскаржитись
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...