Конституційний суд вчетверте відмовився розглядати мовний закон

28 березня 2013 в 07:34

Конституційний суд України вчетверте відмовив у відкритті провадження щодо визнання положень закону "Про принципи державної мовної політики" неконституційними.

yazik.jpg
zakarpattya.net.ua

Конституційний Суд відмовився розглядати вже четверте подання про визнання неконституційним мовного закону. Як повідомляють джерела, КС відхилив подання 51 народного депутата.

Народні депутати просили визнати цей закон неконституційним у зв'язку з порушенням процедури його розгляду, ухвалення і набрання чинності.

Як аргументи депутати від опозиції звертали увагу суддів на порушення положень регламенту під час попереднього розгляду законопроекту, внесення його на голосування і відсутність окремих депутатів під час голосування.

Судді КС не взяли до уваги наявність рішення Європейського суду з прав людини у справі "Олександр Волков проти України" і відмовили з формальних підстав, вказавши, що суд не уповноважений перевіряти дотримання положень регламенту ВРУ при прийнятті законів.

Доповідачем у справі був суддя Михайло Запорожець, який до призначення в КС працював суддею Апеляційного суду Луганської області.

Як відомо, до цього КС відмовився розглядати три інших подання про мовний закон - Львівської міської ради, а також голови Львівської облради і 51 депутата Верховної Ради.

Як повідомлялося, Верховна Рада прийняла ініційований Партією регіонів законопроект "Про засади державної мовної політики" 3 липня. 8 серпня президент Віктор Янукович підписав цей закон, а також доручив Кабінету міністрів створити робочу групу для розробки пропозицій щодо вдосконалення законодавства про порядок застосування мов в Україні.

Закон набрав чинності 10 серпня, він передбачає можливість офіційної двомовності в регіонах, де чисельність нацменшин перевищує 10%.

Одеська обласна і міська ради, Харківська, Херсонська, Миколаївська, Запорізька, Севастопольська, Дніпропетровська і Луганська міськради, Краснолуцька міськрада (Луганська обл.), Запорізька, Донецька, Херсонська, Миколаївська і Дніпропетровська обласні ради вже ухвалили рішення про визнання російської мови регіональною. Крім того, кримський парламент доручив до 10 жовтня 2012 року підготувати і внести на розгляд кримських депутатів пропозицію щодо реалізації "мовного закону".

Угорська мова стала регіональною у місті Берегово, молдавська (румунська) - в селі Тарасівці Чернівецької області.

Румунська також стала регіональною мовою в селі Біла Церква (рум. Biserica Alba) Рахівського району Закарпатської області.

Читайте також:

Герман анонсувала зміни в закон про мови

Кандидатам у чиновники хочуть влаштувати іспит з української мови

Депутат, який запропонував законопроект про держстатус російської мови, виключений з Партії регіонів

За матеріалами: Українська правда
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...