Конституційний суд у четвер розгляне питання про вибори у Києві

11 квітня 2013 в 07:43

КСУ 11 квітня пояснить, чи можуть чергові вибори в органи місцевого самоврядування проводитися не одночасно.

KSU_Konstituc__11_web.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA
На порядок денний засідання КСУ 11 квітня внесено питання про розгляд подання 48 народних депутатів про офіційне тлумачення низки положень Конституції і закону про місцеві вибори в частині порядку проведення місцевих виборів у Києві.

Опозиція планує провести мітинг біля стін КСУ з вимогою об'єктивного розгляду звернення народних депутатів і рішення питання щодо виборів у Києві.

Як повідомлялося, Верховна Рада 2 квітня не змогла призначити чергові вибори київського міського голови і депутатів Київської міської ради на 2 червня. Дане рішення не підтримала фракція Партії регіонів, аргументуючи свою відмову наміром дочекатися рішення КС.

Подання 48 народних депутатів з виборів Києві надійшло до КС 19 березня.

Народні депутати просять КС дати офіційне тлумачення положень частини другої статті 136, частини третьої статті 141 Конституції України, абзацу першого частини другої статті 14 закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад і сільських, селищних, міських голів".

Частина третя статті 141 Конституції свідчить, що термін повноважень депутатів місцевих рад і сільських, селищних, міських голів, обраних на чергових виборах, становить п'ять років.

Згідно з абзацом першим частини другої статті 14 Закону про місцеві вибори, чергові вибори депутатів місцевих рад і сільських, селищних, міських голів проводяться одночасно на всій території України, крім випадків, встановлених Конституцією і законами.

Один з авторів подання, народний депутат Віталій Журавський повідомив, що депутати просять КС розтлумачити, чи можуть чергові вибори в органи місцевого самоврядування проводитися не одночасно, а в різні часові проміжки.

На думку експертів, на підставі рішення КС вибори в Києві можуть бути перенесені на 2015 рік, коли будуть проводитися чергові місцеві вибори на території всієї України.

Наприкінці травня 2008 року відбулися позачергові вибори депутатів Київради і столичного голови. На думку опозиції, влітку в столиці повинні відбутися чергові вибори, тому що термін повноважень обраних на них депутатів і міського голови повинен становити п'ять років.

Читайте також:

Попов не збирається відмовлятися від участі у київських виборах

Порошенко допускає, що претендуватиме на крісло мера Києва

Рада провалила голосування за вибори в Києві

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...