Топ Новини

Конституційний суд може призначити вибори мера Києва на серпень

16 квітня 2013 в 11:44

В опозиції з посиланням на свої джерела заявили, що рішення КС щодо виборів у Києві буде "компромісним": вибори мера, але без виборів Київради з проведенням у серпні.

kiev_job2.jpg
studentur.com.ua
Конституційний суд запропонує провести вибори мера Києва у серпні, а вибори Київради в інший час. Про це на своїй сторінці у Facebook з посиланням на джерела в КС написав депутат від "Батьківщини" Володимир Ар'єв.

"На фракції оголосили інсайдерську інформацію з Конституційного суду: рішення щодо виборів у Києві буде "компромісним": вибори мера, але без виборів Київради з проведенням у серпні!" - написав він.

"Тобто, суд готовий підтвердити народне звання Проституційного", - обурився депутат.

"Тим не менш, опозиція, зі свого боку, проти цієї технології має тільки один варіант боротьби: виставити єдиного кандидата і оголосити його ім'я не пізніше кінця квітня", - зазначив він.

"Київські депутати-мажоритарники будуть вимагати від політичних лідерів опозиції цього рішення і ім'я єдиного кандидата негайно!" - пообіцяв депутат.

Як відомо, після 2 червня 2013 р. закінчується визначений Конституцією термін повноважень Київської міськради і мера столиці. Як повідомляло DT.UA, діяльність очолюваної Олександром Поповим Київської міської державної адміністрації як виконавчого органу Київради після 2 червня також стає незаконною.

Експерт з питань територіальної організації влади Юрій Ганущак у своїй статті для DT.UA зазначав, що термін повноважень обраних або на чергових або позачергових місцевих виборах депутатів місцевих рад, сільських, селищних і міських голів не може перевищувати встановлений Конституцією п'ятирічний термін.

"Тобто вибори у Києві необхідно проводити у 2013 році, причому так, щоб була дотримана норма про місцеве самоврядування, а саме: сесія місцевої ради проходить не рідше, ніж раз на три місяці. Тобто кінцевий термін проведення виборів - кінець серпня. Адже для забезпечення безперервності влади найпізніше на початку вересня повинна відбутися сесія Київради. Але оскільки рішення старої ради вже після 2 червня стають нелегітимними, то очевидно, що на сесію на початку осені повинна зібратися нова рада", - пише експерт.

Читайте також:

Після 2 червня КМДА на чолі з Поповим стане нелегітимною

Київські вибори можливі в 2015 році

Конституційний суд вирішуватиме долю виборів у Києві три місяці

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...