Конкуренцію Партії регіонів на Донбасі може скласти нова ліва партія

10 листопада 2012 в 13:45
Колишні спроби скласти конкуренцію регіоналам на Донбасі були споконвічно приречені на невдачу, проте після парламентських виборів, які показали падіння популярності ПР, політологи очікують появи нового політичного проекту.
Partiya_regionov_01_web.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Парламентські вибори показали значне зниження рейтингу Партії регіонів у «рідних» східних областях - тільки в Донецькій області регіонали за останні роки втратили сотні тисяч прихильників. Політологи вважають, що електорат Донбасу, розчарувавшись у регіоналах і комуністах, готовий підтримати новий політичний лівий проект.

Директор Київського центру політичних досліджень і конфліктології Михайло Погребинський переконаний, що таких альтернативних проектів може бути кілька.

«
Насправді йдеться не про один можливий проект, а як мінімум про два, а то й про три. Один — актуальний некомуністичний лівий, соціал-демократичний, орієнтований на захист інтересів найманих працівників. Другий — радикально проросійський, антипод ВО «Свобода». Третій конкурент — із базою в мегаполісах (Харків, Київ, Дніпропетровськ, Одеса, Миколаїв), ліволіберальний, орієнтований на освічену частину суспільства, європейські цінності, економічну інтеграцію з Росією, обмеження розгулу еліти, реальну боротьбу з корупцією», - повідомив Погребинський.

- Партія регіонів за останні 6 років втратила півмільйона прихильників у Донецькій області


Політтехнолог, керуючий партнер соціально-інжинірингового агентства «Гайдай.Ком» Сергій Гайдай також відзначає значний суспільний запит на новий лівий проект.

«
На сході зосереджений бюджетозалежний клас. Робітничий, промисловий, який уже розуміє, що олігарх — не вихід. Нинішні комуністи в парламенті розчарують. Згадаєте моє слово. КПУ перемогла тільки завдяки хорошій технологічній кампанії. Гасла без облич. Нові молоді ліві піднімають голови ... Коли ти молодий, у тебе ще немає Сім'ї і Межигір'я, тобі нема чого втрачати. Ти можеш йти на барикади», - зазначив політтехнолог.

Водночас, на думку Гайдая, на Заході успіхом могла б користуватися нова партія ліберального спрямування: «
Середній клас мегаполісів. Соціально активний, інформаційно оснащений. Йому не потрібно читати газети. У нього є Facebook. За цей клас поки що ніхто не бореться, а це праволіберальний європейський проект. Там може з’явитися українська Тетчер».

Директор фонду «Демократичні ініціативи» ім. І.Кучеріва Ірина Бекешкіна нагадала, що раніше спроби скласти конкуренцію регіоналам на Донбасі були спочатку невдалими, а якщо в перспективі удача була можлива - ПР оперативно перетворювала чужорідне тіло на своєму полі в своє, «рідне» (як «Сильну Україну» Сергія Тігіпка - ред.).

«
Хай там як, але Тігіпко пішов, а вакансія залишилася. Частково бажання альтернативи реанімувало Комуністичну партію, проте КПУ — все-таки вибір старшого покоління, молодих комуністичні ідеї і Симоненко з Голубом не надихнули. Задум проекту Королевської був непоганий («економіка — головне»), але переконати громадян, що Україну посунуть уперед балакаюча лялька в тріо з футболістом та актором, так і не вдалося ...», - зазначила Бекешкіна.

Подробиці читайте в свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна» в статті Інни Ведерникової «Схід. Спиною до Януковича».

Читайте також:

Регіонали впевнені, що сформують більшість за будь-яких обставин

Азаров зауважив «критичне ставлення» киян до Партії регіонів

Регіонали назвали поширення донецького клану копією американської моделі

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...