Комуністи готують референдум про входження України до Митного союзу

13 лютого 2013 в 08:01

У КПУ розраховують закінчити всі підготовчі процедури вже в липні, щоб президент міг призначити референдум на початок вересня.

kpu_kommun.jpg
Поки досвід проведення референдумів в Україні невеликий
kpu.ua

Комуністична партія починає кампанію підготовки до проведення всеукраїнського референдуму про вступ України до Митного союзу з Росією, Білорусією і Казахстаном.

"Збір підписів ми почнемо вже у березні 2013 року", - повідомив "Коммерсант-Украина" народний депутат від КПУ Олександр Голуб.

На всенародне обговорення комуністи планують винести тільки одне питання: чи підтримують громадяни України вступ країни до МС.

"Що стосується другого питання - про Євросоюз, то тут рішення за президентом. Якщо він вважатиме за необхідне поставити громадянам питання про інтеграцію з ЄС - хай так і буде. Для нас головне, щоб громадяни визначили вектор руху України і висловилися про перспективи членства в МС", - зазначив перший секретар ЦК КПУ, народний депутат Петро Симоненко.

За його словами, комуністи закінчать роботу з підготовки до проведення референдуму у липні.

"Потім ми будемо чекати на рішення президента щодо дати референдуму", - додав Симоненко.

- У ПР виступили проти референдуму щодо Митного союзу

Референдум повинен відбутися в останню неділю 50-денного терміну, який починається у момент підписання главою держави відповідного указу.

Представники опозиції не приховують, що перешкоджатимуть ініціативі Компартії.

"Опозиція проведе інформаційну роз'яснювальну кампанію для населення, в ході якої розповість про ризики вступу до Митного союзу. Більше того, сам закон про референдум був прийнятий з порушенням Конституції, і опозиція буде у будь-який спосіб домагатися його скасування", - сказав заступник глави фракції "Батьківщина" Сергій Соболєв.

Слід зазначити, що включення у список питання про європейські прагнення України зробить проведення альтернативного референдуму неможливим.

Згідно з п. 11 ст. 31 закону "Про всеукраїнський референдум", "Центральна виборча комісія відмовляє в реєстрації іншим ініціативним групам, які виносять на референдум питання, які за змістом або істотно ідентичні до питань, які винесені на всеукраїнський референдум вже зареєстрованою ініціативною групою".

Досвід проведення всеукраїнських референдумів в Україні невеликий. Єдиним опитуванням, чиє рішення було виконано в повному обсязі, став референдум 1 грудня 1991 року, на якому 90,32% громадян проголосували за незалежність України.

Набуття чинності результатів всеукраїнського опитування за народною ініціативою 2000 року - про скасування депутатської недоторканності, введенні двопалатного парламенту і скорочення кількості народних депутатів з 450 до 300, було заблоковано Верховною радою. У 2007 році проведення всеукраїнського референдуму про позаблоковий статус України було зупинено президентом Віктором Ющенком.

Новий закон "Про всеукраїнський референдум" значно спрощує процедуру імплементації прийнятих під час опитування рішень і виключає участь парламенту в цьому питанні.

Читайте також:

Німеччина: Референдум щодо вступу України в Митний союз буде кроком назад

Україна закликала ЄС і Митний союз створити єдину зону

Більшість українців хочуть в ЄС, прихильників об'єднання з Росією стає все менше

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...