Комітет ВР рекомендує Януковичу посилити покарання за провали у співпраці з НАТО

16 листопада 2011 в 11:35
Парламентський комітет Верховної Ради з питань євроінтеграції рекомендує президенту Віктору Януковичу вдосконалити механізм відповідальності за неналежне виконання річних національних програм, у тому числі шляхом надання йому більш публічного характеру.
nato.jpg
flickr.com/Joint Force Command Lisbon's photostream

Про це йдеться в рекомендаціях, прийнятих за результатами парламентських слухань «Виконання Річної національної програми співпраці Україна-НАТО на 2011 рік: досягнення і недоліки», текст яких є у розпорядженні ZN.UA.

Окрім того, учасники слухань рекомендують голові держави забезпечити затвердження РНП-2012 не пізніше січня наступного року, передбачивши при цьому обов'язкове інформування Верховної Ради про результати її щоквартального виконання.

Президенту рекомендується забезпечити участь України в антитерористичній операції НАТО в Аденській затоці шляхом направлення крейсера «Гетьман Сагайдачний» у 2013 році, а також посприяти посиленню інформаційної складової політики конструктивного партнерства Україна-НАТО.

Кабінету міністрів рекомендовано, зокрема, в плані заходів щодо виконання річних національних програм конкретизувати обсяги і джерела фінансування відповідних заходів, а також терміни їх виконання.

Окрім того, учасники слухань порекомендували уряду в інформації про стан реалізації плану заходів щодо виконання річних національних програм робити акцент на досягнутих результатах і їхньому значенні для відповідних реформ, а не на статистиці заходів, в яких брали участь представники виконавців РНП.

Кабінету міністрів також рекомендується забезпечити продовження участі України у миротворчих та антитерористичних операціях під егідою НАТО, в тому числі шляхом залучення військових підрозділів Збройних сил України до Сил реагування НАТО.

Верховній Раді рекомендується, зокрема, більш ефективно використовувати кошти міжпарламентського співробітництва для успішного виконання завдань держави в її відносинах з Альянсом, у тому числі можливості Міжпарламентської ради Україна-НАТО в частині двостороннього моніторингу.

Нагадаємо, що національні програми затверджуються указами президента, а плани заходів щодо їх виконання - розпорядженнями Кабінету міністрів. У річних програмах співробітництва Україна-НАТО фіксуються середньострокові цілі внутрішньодержавного реформування та двосторонніх відносин і визначаються пріоритетні завдання щодо їх виконання.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...