Комітет опору диктатурі вимагає дострокових виборів президента й Верховної Ради

25 серпня 2011 в 08:08
Представники опозиційних політичних сил, які увійшли до Комітету опору диктатурі, вимагають проведення дострокових виборів президента України, Верховної Ради і виборів влади Києва.
Den_nezavisimosti-(135).jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Про це йдеться в резолюції п'ятнадцятитисячного мітингу Комітету опору диктатурі, який відбувся 24 серпня в Києві.

Як наголошено в документі, представники опозиційних політичних сил, які увійшли до Комітету опору диктатурі, вважають «політика нинішньої влади на чолі з Віктором Януковичем загрожує національній безпеці та державному суверенітету України, підриває основи демократичного управління та веде до зубожіння і безправ'я громадян».

"До такого висновку нас приводить логіка діяльності цієї влади та конкретні наслідки її зловживань. По-перше, узурпація влади, здійснена шляхом прямих порушень Конституції, нехтування законодавчими процедурами, ліквідація суддівського самоуправління, фальсифікації виборчого процесу, знищення парламентаризму та намагання ліквідувати опозицію через політичні репресії в Україні. По-друге, здача національних інтересів у зовнішньополітичній сфері, здійснена всупереч нормам чинної Конституції, і, як наслідок, загроза перспективам європейської інтеграції України. По-третє, переділ бюджетних коштів під виглядом реформ, в результаті яких незахищені верстви і активні самозайняті категорії населення втрачають останні засоби для існування, а олігархічні клани стають ще багатшими і сильнішими. По-четверте, встановлення режиму тотальної корупції, яка стала головною ідеологією та сенсом роботи діючої влади та в яку включені бюрократичний апарат, суди, міліція, прокуратура і кримінальний елемент", - заявляють автори резолюції.

За їхнім переконанням, все це було здійснено протягом лише перших півтора років діяльності нової влади.

«Закономірним наслідком її зухвалого наступу на права й інтереси громадян стало критичне зниження рівня підтримки політичних інститутів у суспільстві, зростання протестних настроїв, готовність людей до радикальних дій громадського опору», - переконані опозиційні сили.

Вони констатують, що влада в Україні нелегітимна і, враховуючи її антиукраїнський характер, ця влада - окупаційна.

"Така влада може триматися лише на обмані й насильстві. І своїми останніми діями стосовно кримінального переслідування лідерів опозиції влада засвідчила те, що вона безпосередньо переходить до останнього засобу свого збереження - до встановлення диктатури". - зазначають автори резолюції.

Вони стверджують, що Україна опинилася в небезпеці, оскільки «в небезпеці у небезпеці кожна родина, якій загрожує бідність, свавілля влади і бандитизм; малий та середній бізнес який знищується корупцією і засиллям провладного бізнесу; демократія, якій загрожує тотальна фальсифікація і порушення правових норм; незалежність і державний суверенітет, якими нинішні керманичі України готові розрахуватися за свої привілеї».

Комітет опору диктатурі вимагає: проведення дострокових одночасних парламентських і президентських виборів; проведення дострокових виборів київського міського голови й Київської міської ради, відставки голови КМДА Олександра Попова.

Також автори резолюції вимагають припинення незаконного кримінального переслідування та звільнення лідерів опозиції Юлії Тимошенко, Юрія Луценка та інших політв'язнів Україні з-під варти.

Крім того, в резолюції міститься вимога скасувати рішення влади, які погіршують соціально-економічне становище громадян, встановити мораторій на продаж землі та на укладання міждержавних угод, що передбачають відчуження державного майна і делегування суверенітету.

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...