Топ Новини

Комітет Конгресу США схвалив скасування поправки Джексона-Веніка щодо Росії

26 липня 2012 в 15:25
Одночасно зі скасуванням поправки Джексона-Веніка в США готуються прийняти законопроект щодо «списку Магнітського», що передбачає, зокрема, заборону на в'їзд в США чиновникам, причетним до порушень прав людини.

Комітет Палати представників Конгресу США з доходів і видатків у четвер більшістю голосів схвалив «Акт 2012 про скасування поправки Джексона-Веніка щодо Росії та Молдови».

Як зазначається в документі, основна мета законопроекту - «поширити ... нормальні торговельні відносини ... на продукти з Російської Федерації та Молдови і вимагати звітності щодо виконання Російською Федерацією зобов'язань, взятих на себе при вступі до Світової організації торгівлі».

Нагадаємо, що паралельно в Конгресі розглядається законопроект щодо «списку Магнітського», що передбачає, зокрема, заборону на в'їзд в США чиновникам, причетним до порушень прав людини.

Раніше Комітет Сенату з фінансів висловився за скасування поправки Джексона - Веніка, одночасно ухваливши посилити контроль за виконанням Росією вимог СОТ.

Тим часом Палата представників наклала заборону на співпрацю Пентагону з «Рособоронекспортом» після того, як Росія (разом з Китаєм) блокувала прийняття Радою безпеки ООН запропонованої західними країнами резолюції по Сирії.

Поправка Джексона-Веніка була прийнята конгресом у 1974 році і вводила обмеження на торгівлю з СРСР. Причиною прийняття поправки стала відсутність у Радянському Союзі свободи еміграції. Зараз поправка формально продовжує діяти щодо Росії. З 1989 року США щорічно вводили мораторій на дію поправки, однак Конгрес офіційно її не відміняв.

Читайте також:

Резолюція США з Україною не буде мати зобов'язуючого характеру, - МЗС

Комітет сенату США схвалив законопроект щодо списку
«Магнітського»

ЗМІ: Проект резолюції по Україні вже узгоджений у Білому Домі і Держдепартаменті США


Потрійний врожай у Вашингтоні. Призи фаворитам чи успіх країни?

 

За матеріалами: , ,
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...