Комісар РЄ заявляє, що утримувати у в'язниці Луценка та Іващенка немає підстав

26 листопада 2011 в 10:50
Комісар Ради Європи з прав людини Томас Хаммарберг вважає, що утримання під вартою екс-голови МВС Юрія Луценка і колишнього в.о. міністра оборони Валерія Іващенка до рішення суду, а також арешт екс-прем'єра Юлії Тимошенко до винесення їй вироку безпідставні.
tymoshenko_lucenko_.jpg
byut.com.ua
На прес-конференції в суботу, 26 листопада, в Києві Т. Хаммарберг підкреслив, що в Україні існує проблема надмірного застосування практики попереднього утримання під вартою.
 
«Ця проблема, звичайно ж, дуже важлива для міжнародного співтовариства. Коли мова йде про такі судові справи, як справи проти Тимошенко, Луценка та Іващенка», - сказав він.
 
«Виходячи з мого аналізу, в жодному з цих випадків, які я назвав, не присутні такі виняткові обставини, які б обгрунтовували утримання їх під вартою до судового рішення», - додав він.
 
Т. Хаммарберг додав, що існує презумпція невинності - поки вина людини не доведена, вона не може вважатися винною. Водночас, за його словами, існують виняткові обставини, виходячи з яких з'являються підстави для арешту. Зокрема, це ризик, що людина втече, буде знищувати докази, або здійснювати тиск на свідків.
 
«Якщо ж цих ризиків немає, то немає підстав утримувати людину під вартою», - підкреслив він.
За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...