Топ Новини

Комісар Ради Європи не бачить причин утримувати Тимошенко і Луценко за гратами

8 жовтня 2011 в 06:46
Комісар Ради Європи з прав людини Томас Хаммарберг вважає, що звинувачення, висунуті екс-прем'єр-міністру України Юлії Тимошенко та іншим колишнім чиновникам, не виправдовують застосування проти них такого запобіжного заходу, як арешт.
Thomas Hammarberg.jpg
coe.int

Про це Т. Хаммарберг заявив в інтерв'ю кореспонденту агентства УНІАН у Брюсселі.

«Коли мова йде про чотири судових процеси (проти Ю. Тимошенко, колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, колишнього в.о. міністра оборони Валерія Іващенка і колишнього першого заступника міністра юстиції Євгенія Корнійчука - ред.), для мене як для спостерігача за правами людини вони зачіпають питання досудового затримання. Я не бачу, що вид звинувачень, висунутих проти них, міг би виправдати утримання їх під вартою на такий період часу - він вже досить тривалий», - сказав Т. Хаммарберг.

На його думку, це може свідчити про певне зловживання мірою досудового затримання в цих випадках. «Звинувачення проти неї та інших людей у ​​цій категорії не мали б розглядатися як дії, що ведуть до кримінального покарання у європейських країнах сьогодні», - додав він.

Комісар РЄ з прав людини вважає «дуже специфічним» Кримінальний кодекс України. «Він, серед інших злочинів, містить і покарання за політичні рішення. Таким чином, перша проблема, яку я бачу, і чому я здивований, що цей старий Кримінальний кодекс не був змінений раніше для того, щоб розрізнити злочини від політичних кроків та рішень, які мають вирішуватися в рамках політичного процесу: в парламенті, на виборах і так далі», - переконаний він.

«Я знаю, що це - загальна проблема в Україні, коли занадто часто використовуються можливості досудового затримання, і це дуже сумно, тому що є принцип презумпції невинності. Цей принцип передбачає, що коли провина не доведена, до людини мають ставитися, як до невинної. Те, як використовується затримання в цих випадках, створює атмосферу покарання, якої варто було б уникати», - вважає Т. Хаммарберг.

Крім того, на його думку, всі затримані екс-чиновники не отримали належної медичної допомоги в слідчому ізоляторі. «Я думаю, що було недостатньо турботи про стан здоров’я, якщо казати про ці конкретні випадки. Передусім це стосується колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка та колишнього виконуючого обов’язки міністра оборони Валерія Іващенка. В обох випадках, як я чув, є велика стурбованість щодо їхнього стану здоров’я, і була дискусія, чи вони могли користуватися послугами своїх попередніх лікарів, чи повинна бути інша система. Це дуже сумно. Особливо під час досудового затримання потрібно абсолютно піклуватися про здоров’я затриманих. І я думаю, це ще одна причина, чому вони не повинні перебувати в ув’язненні», - зазначив комісар Ради Європи з прав людини.

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...