Колишній посол США в Україні пообіцяв Януковичу проблеми із Заходом за згортання демократії

23 серпня 2011 в 11:40
Колишній посол США в Україні Стівен Пайфер (1997-2000) впевнений, що у відносинах президента Віктора Януковича з Європою та США можуть виникнути певні проблеми, якщо згортання демократії буде продовжуватися.

«Я думаю, що Янукович прагне кращих відносин з Заходом та ближчих взаємин з ЄС. За останній рік він постійно говорить – я хочу увійти в зону вільної торгівлі з ЄС, я не готовий входити в митний союз з Росією, Білоруссю та Казахстаном. Він дотримується цієї позиції попри великий тиск з боку Росії. Однак якщо в Україні згортання демократії буде продовжуватися, Януковичу буде дуже важко розбудовувати та поглиблювати українські відносини з Європою та США», - сказав С.Пайфер в інтерв’ю «Радіо Свобода».

В то же час він наголосив, що утвердженню верховенства права в Україні буде сприяти угода про асоціацію з Європейським Союзом.

«Саме в такій ситуації я бачу велику користь у договорі з ЄС про Зону вільної торгівлі та нову угоду про асоціацію. Україна буде примушена змінити деякі закони та грати за європейськими правилами, я думаю це матиме позитивний вплив і змусить Україну робити те, чого вона не хоче робити. Попри те, що багато українських політиків говорить про Зону вільної торгівлі з ЄС, вони не розуміють, наскільки радикальними будуть ці зміни, які вимагатиме від України цей договір. Отож, цей зовнішній стимул може змусити Україну взятися за корупцію», - наголосив колишній посол.

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...