Топ Новини

Колишній головний прокурор Великобританії прибув «судити» Кірєєва

31 серпня 2011 в 09:24
Спостерігачі міжнародної організації "Хьюманiтад" (Humanitad) стежитимуть за дотриманням процесуальних норм в суді над екс-прем'єром Юлією Тимошенко. Про це заявив адвокат, колишній головний прокурор Великобританії Джеррі Прюс Бутилович, що представляє "Хьюманітад".
25_06_kireev_rodion_1_web.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

"Схоже, що в суді існує якийсь нездоровий поспіх із вивченням свідчень, причому захисту не надається адекватного часу для підготовки своєї реакції", - зазначив Д.Бутилович.

"Це безпрецедентно, коли судові засідання починаються рано вранці і тривають до 18.00, 19.00 або навіть 20-ти годин вечора. Будь-хто, причетний до судових процесів, знає, що після завершення судового засідання адвокати повинні повернутися і вивчити те, що трапилося протягом цього дня, аби підготуватися до наступного", - сказав колишній головний прокурор Великобританії.

Також, за його словами, стурбованість викликає перешкоджання захисту викликати заявлених свідків через заборону судді, зникнення матеріалів справи, які надала прокуратура, тиск на свідків, інформація про те, як був призначений суддя на розгляд цієї справи, ненадання захисту достатнього часу для вивчення матеріалів справи.

"Такі методи є процесуальними порушеннями та суперечать Європейській конвенції з прав людини. Я думаю, вони будуть розглядатися в Європейському Суді з прав людини", - зазначив Д.Бутилович.

За його словами, мета спостерігачів вивчити документацію, яка була представлена ​​в суді, а також дослідити провадження справи в суді і зробити висновки, було дотримано чи ні цих процесуальних вимог обвинуваченням і суддею.

"Як ми неодноразово заявляли, ми подали запит про повну стенограму судових засідань, щоб ми змогли уважно її вивчити і точно сказати, що відбувається", - заявив адвокат.

Джеррі Прюс Бутилович і Майкл Апстоун знаходяться в Україні у складі делегації "Хьюманітад" для спостереження за судовим процесом проти Ю.Тимошенко.

Нагадаємо, президент Польщі Броніслав Коморовський заявив після зустрічі з президентом України Віктором Януковичем, що суд над лідером Ю.Тимошенко може стати перешкодою на шляху зближення України з Європейським союзом.

 

За матеріалами: Українська правда
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...