Топ Новини

Колишній посол США очікує продовження тиску на Україну в питаннях демократії

31 січня 2013 в 12:44

США мають обмежений вплив на українську владу, проте продовжать тиск з метою домогтися демократичних змін. У Конгресі ведуться розмови про введення санкцій щодо українських чиновників.

payfer2.jpg
Стівен Пайфер

США завжди демонстрували послідовність у своїй політиці стосовно України, і якихось змін чекати не варто, упевнений колишній посол США в Україні, старший аналітик Інституту Брукінгса у Вашингтоні Стівен Пайфер.

"Я очікую, що ми побачимо продовження постійної політики США щодо України. Якщо подивитися, як виконавча і законодавча влада розглядала Україну останні 20 років, ми побачимо дивовижну послідовність навіть при зміні партії у владі. Тому я думаю, що ми побачимо продовження діалогу, який буде важко покращити і в якому важко буде досягти прогресу, поки уряд Януковича не вирішить проблем, які існують в Україні у сфері демократії", - сказав він в інтерв'ю українській службі "Голосу Америки".

"Я думаю, що важелі впливу у США досить обмежені. США неодноразово підкреслювали, що прогрес у відносинах України зі США, як і прогрес у відносинах з Європейським Союзом, буде залежати від демократичного прогресу в Україні. Саме тому я стурбований новими звинуваченнями Тимошенко. Враховуючи попередні порушення принципу верховенства права під час попередньої справи проти неї, я думаю, що вони не будуть сприяти покращенню відносин України з ЄС і США", - сказав він.

Відповідаючи на питання, як зміниться політика США щодо України з приходом Джона Керрі на пост державного секретаря США, Пайфер сказав:

"Подивимося. Я думаю, що сьогодні слід уважно стежити за Конгресом. Надзвичайно критична резолюція щодо України, яку Конгрес прийняв у вересні, була прийнята одноголосно. Це означає, що не знайшлося жодного американського законодавця, який виступив проти її прийняття. Це означає, що в Конгресі існує глибоке занепокоєння тим, що відбувається в Україні. У Конгресі ведуться розмови про введення санкцій щодо українських чиновників, про що не йшлося ще два або рік тому. Я тільки сподіваюся, що Київ розуміє і сприймає це як відображення цього глибокого занепокоєння", - зазначив він.

Читайте також:

Колишній посол США порадив Януковичу не перебільшувати значення України

У США більше не вважають Україну демократичною державою

Колишній посол США впевнений, що Янукович блефує у відносинах із Заходом

Колишній посол США обіцяє українській владі швидкі санкції

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...