Топ Новини

Колесніченко вважає, що місцеві ради не мають права робити російську регіональною

23 серпня 2012 в 07:45
Один з авторів скандального закону про російську мову регіонал Вадим Колесніченко заявив, що тільки держава має право приймати рішення про визначення статусу мови, але ніяк не органи місцевого самоврядування.
kolesnichenko_PR-2.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Автор скандального мовного закону Вадим Колесніченко заявляє, що місцеві ради не мають права приймати рішення про надання російській мові статусу регіональної. Він підкреслив, що «жодна з областей не ухвалювала рішення про надання російській статусу регіональної».

«Рішення про визначення статусу мови жоден орган місцевого самоврядування не має права приймати. Це право держави», - підкреслив він.

«Місцеві органи самоврядування, місцеві органи влади мають право проінформувати населення, дати доручення місцевим органам самоврядування підготувати програму щодо реалізації закону», - додав Колесніченко.

Він порекомендував уважно прочитати рішення цих облрад, щоб переконати - вони лише інформують населення, що на їхній території такий-то відсоток населення володіє російською мовою.

«У них йдеться про необхідність підготувати програму, вирішити питання фінансування, розподілу його між групами і класами у садочках, школах після офіційного збору заяв батьків про мову навчання дитини», - зазначив Колесніченко.

Дійсно, в рішеннях деяких облрад немає фрази про надання російській статусу регіональної.

Наприклад, депутати Дніпропетровської облради рекомендували громадам області забезпечити «права громадян на використання державної, російської, чи інших мов, які будуть визнані як регіональні на відповідних територіях».

А Запорізька облрада своїм рішенням лише постановила «довести до відома територіальних громад сіл, селищ, міст Запорізької області, місцевих рад Запорізької області, що російська мова, як регіональна мова, використовується на території Запорізької області».

Читайте також:

Івано-Франківськ відмовився визнавати закон про мови


Тернопільська облрада оголосила закон про мови „поза законом“

Янукович не впевнений, що мовний закон буде працювати у прийнятому вигляді

Київська влада займеться статусом російської мови у вересні

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...