Топ Новини

Колесниченко: Вища рада юстиції не має права відсторонити голову Апеляційного суду АРК Луніна

15 вересня 2011 в 06:34
Вища рада юстиції не має повноважень на відсторонення від адміністративної посади голови Апеляційного суду Криму Сергія Луніна, це – компетенція слідчого у справі.
pravosudie_sud_femida_5.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Про це ZN.UA заявив голова Вищої ради юстиції Володимир Колесниченко. Він підтвердив, що до Вищої ради юстиції надійшла постанова слідчого прокуратури Криму, який розслідує кримінальну справу, порушену стосовно голови Апеляційного суду АРК С.Луніна, про відсторонення його від посади.

За словами В.Колесниченка, слідчому прокуратури АРК буде надано роз’яснення щодо чинного законодавства.

«Ми надамо роз’яснення про те, що у відповідності до законів України «Про Вищу раду юстиції» та «Про судоустрій і статус суддів» відсторонення голови суду від адміністративної посади не входить до повноважень ВРЮ. Це повністю у компетенції самого слідчого, який може винести таку постанову. Я так розумію, слідчий вирішив перестрахуватись. В принципі, якщо слідчий вважає, що таке відсторонення необхідне на період слідства, або ж на певний період – це може бути і кілька днів, а потім він може скасувати таке обмеження, або без вказання строку, а на період слідства він виносить постанову. Тому слідчому треба звернутися за місцем роботи підслідного, до суду, і там видадуть відповідний наказ», - пояснив В.Колесниченко.

Коментуючи версію , яка обговорюється у судійських колах, згідно з якою порушення кримінальної справи стосовно С.Луніна може бути пов’язане з відмовою надати співробітникам СБУ та прокуратури санкції на прослуховування трьох членів Вищої ради юстиції, серед яких і її голови, В.Колесниченко сказав: «Я про це нічого сам не чув. Але, оскільки ви не перші, хто мені про це говорить, то, може, так воно і було».

Як повідомляло ZN.UA, прокуратура Криму днями висунула обвинувачення голові Апеляційного суду АРК С.Луніну у перевищенні службових повноважень та порушеннях у сфері охорони державної таємниці. 

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...