Топ Новини

Колесніченко попросив Азарова не карати виробників, які не встигли перекласти етикетки російською

19 жовтня 2012 в 09:25
Колесніченко попросив Азарова не карати виробників, які не встигли перекласти етикетки російською.
Kolesnicheko-9.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Народний депутат від Партії регіонів Вадим Колесніченко закликав прем'єр-міністра Миколу Азарова не штрафувати виробників товарів, які не встигли промаркувати свою продукцію регіональною мовою відповідно до Закону «Про основи державної мовної політики».

Про це йдеться в його листі на адресу прем'єра, який є у розпорядженні «Української правди».

Як наголошується в документі, одна з норм закону про мови «зобов'язує всіх виробників товарів на території України здійснювати маркування, виробляти інструкції двома мовами: українською (обов'язково) і однією з регіональних мов або мов меншин (на вибір виробника, без прив'язки до території )».

«У той же час, до 40% компаній вже випустили значні партії товарів, які не відповідають встановленим вимогам до маркування (написи на товарі) та інструкцій, промислові лінії складно переобладнати в короткий час згідно з новими вимогами законодавства», - зазначає Колесніченко.

- Колесніченко погрожує облрадам Західної України кримінальною відповідальністю за мовного закону

«У свою чергу окремі контролюючі органи вже почали перевірку виконання виробниками цієї норми, заявляють про можливе накладення штрафних санкцій, а деякі торговельні підприємства відмовляються приймати до реалізації товари без належного маркування», - йдеться в листі.

«Прошу Вас, шановний Миколо Яновичу, розглянути можливість прийняття доручення Кабміну для центральних органів виконавчої влади щодо незастосування штрафних санкцій до виробників», - зазначає Колесніченко.

Як відомо, Вадим Колесніченко є одним із співавторів закону «Про основи державної мовної політики».

Нагадаємо, що в серпні українські пивовари заявляли про неможливість швидкого переходу на багатомовне маркування товарів. Вони висловлювали побоювання, що для цього будуть потрібні радикальні зміни у виробничих, логістичних і бізнес-процесах, що обернеться для товаровиробників великими збитками.

Читайте також:

Львівська облрада визнала нечинним на території області закон про мови

Азаров пообіцяв, що закон про мови не буде скасовано

Пивовари протестують проти закону про мови — не готові перекласти етикетки російською

 

За матеріалами: Українська правда
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...