Колесніченко, працюючи в парламенті Криму, говорив виключно українською і ходив у вишиванці

13 червня 2012 в 08:59
Автор скандального мовного законопроекту Вадим Колесніченко у 1997 році єдиний ходив у парламенті Криму в українській вишитій сорочці і виключно розмовляв українською мовою, стверджує його колега з парламенту Геннадій Москаль. За словами Москаля, всі депутати парламенту Криму, які в основному були російськомовні, в той період за це «хотіли його порвати як Тузик газету».
Kolesnicheko-9.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Народний депутат від Партії регіонів, автор скандального мовного законопроекту Вадим Колесніченко, будучи депутатом Верховної Ради Криму, розмовляв виключно українською мовою і носив національну вишиту сорочку. Про це повідомив народний депутат від НУ-НС, член партії «Фронт змін» Геннадій Москаль, говорячи про одного з авторів законопроекту «Про засади державної мовної політики».

«Я у 1997 році був направлений на роботу до Криму і були вибори до парламенту Криму. Так пан Колесніченко, сам уродженець Черкаської області, єдиний ходив тоді в парламенті Криму в українській вишиванці у 1997 році і виключно розмовляв українською мовою, що викликало багато негативу. Абсолютно його там хотіли порвати, як Тузик газету, всі депутати парламенту Криму, які в основному були російськомовні», - сказав він.

При цьому він зазначив, що підтвердити його слова сьогодні може народний депутат з Криму Леонід Грач.

«Коли я Колесніченку про це згадую, він каже: «Так, хто це підтвердить?». Я підійшов до народного депутата Леоніда Грача і запитав, чи підтвердить він це, якщо я розповім все з трибуни Верховної Ради. Він відповів, що вийде і підтвердить, бо він особисто тоді робив Колесніченку зауваження, що один Колесніченко мовну революцію в Криму не зробить», - додав політик.

Він звинуватив депутата Колесніченка в нещирості й у тому, що той «робить все кон'юнктурно».

«Якби Колесніченко робив все щиро, він би стільки ляпів в цьому законопроекті не наробив. Він все робить кон'юнктурно. Просто перед виборами йде боротьба за партійний список в майбутній парламент. Тим більше, немає грошей на реалізацію цього законопроекту», - сказав Москаль.

Нагадаємо, 24 травня у залі засідань Ради після дебатів щодо законопроекту про основи мовної політики, внесеного народними депутатами фракції Партії регіонів Вадимом Колесніченком та Сергієм Ківаловим, сталася бійка між народними депутатами. У той день законопроект прийнятий не був.

Однак 5 червня, за словами лідера партії «Фронт змін» Арсенія Яценюка «опозиція проявила себе не у кращому плані», і законопроект був прийнятий у першому читанні 234 голосами.

Голова Верховної Ради Володимир Литвин заявив, що Закон про мови, навіть якщо буде прийнятий в цілому, не буде виконуватися.

Читайте також:

Опозиція готова до фізичного протистояння при прийнятті мовного закону

Депутати Литвина надали свої термінали для карток «тушкам», щоб прийняти закон про мови

Більше 60 депутатів, які голосували за закон про статус російської мови, були відсутні у Раді

Опозицію вразив «цинізм Литвина, коли спікер намагається зберегти власну шкуру»

Прийняття мовного закону — результат домовленості між опозицією і більшістю, — Литвин

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...