Топ Новини

КНДР цього року може провести третє ядерне випробування

11 січня 2012 в 12:48
Цього року новий лідер КНДР Кім Чен Ин може віддати наказ щодо проведення третього ядерного випробування або ракетних запусків для зміцнення своєї ролі у країні. Про це йдеться в доповіді, поширеній сьогодні одним з найвпливовіших у Південній Кореї науково-дослідних центрів - Інститутом міжнародних відносин і національної безпеки (ІФАНС).

Хоча на найближчий час експерти цього центру і пророкують стабільність новому північнокорейському керівництву, проте вони не виключають того, що «під впливом економічних труднощів і політичних чинників новий лідер КНДР може піти на нову провокацію в інтересах зміцнення внутрішньої єдності».

«Північна Корея може посилити напруженість за рахунок випробувальних запусків ракет та проведення третього ядерного вибуху, оскільки Кім Чен Ину необхідно продемонструвати свою керівну роль», - наголошується у доповіді ІФАНС.

Досі у КНДР було проведено два підземних ядерних випробування - у 2006 і 2009 роках. За оцінками експертів, у КНДР є збройовий плутоній, якого достатньо для виготовлення п'яти-шести ядерних боєприпасів, однак у Пхеньяна поки немає технологій встановлення ядерних зарядів на ракетах.

Експерти НДІ також не виключають можливості відновлення у першій половині поточного року шестисторонніх перемовин, покликаних припинити програми створення ядерної зброї, які проводяться в КНДР, однак досягти на них помітного прогресу буде вкрай важко.

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...