КНДР пропонує Південній Кореї розпочати процес перемов без будь-яких умов

14 січня 2011 в 12:30
КНДР пропонує Південній Кореї без попередніх умов розпочати перемови, які зможуть покласти край тривалому періоду суперечок у відносинах між двома країнами.

КНДР пропонує Південній Кореї без попередніх умов розпочати перемови, які зможуть покласти край тривалому періоду завзятих суперечок у відносинах між двома країнами.

Центральне телеграфне агентство Кореї, урядове інформагентство комуністичної держави, повідомляє, що представники Пхеньяну пропонують партнерам на півдні покласти край провокаціям, і додає: вони готові зустрічатися «з ким завгодно, коли завгодно, де завгодно».

Це комюніке було оприлюднене пізно ввечері в середу за місцевим часом. Воно збіглося за часом з початком нового раунду дипломатичних кроків, які робить високопоставлений американський дипломат Стівен Босуорт.

Напруження на Корейському півострові не спадає з листопада минулого року, коли Північ піддала артилерійському обстрілу територію острова, що належить Півдню.

Зараз же, як передає ЦТАК, Пхеньян уважає, що співпраця - «єдиний вихід з цієї серйозної ситуації».

«Щоб оздоровити відносини Півночі й Півдня, що опинилися в глибокому занепаді, ми проведемо позитивний діалог і перемови з політичними партіями й організаціями Південної Кореї, включно з владою», - йдеться в заяві державного інформаційного агентства КНДР.

Його автори пропонують сторонам покласти край «наклепам і звинуваченням» й утриматися від «будь-яких провокацій по відношенню один до одного з тим, щоб створити атмосферу для поліпшення міжкорейських відносин».

У той час, як прозвучала ця заява, в Китай прибув спеціальний представник США Стівен Босуорт. Американський дипломат має намір провести черговий раунд перемов, спрямованих на умиротворення Південної Кореї й КНДР і, в більш довгостроковій перспективі, - на згортання ядерної програми Півночі.

У середу він приїхав до Сеула, де зустрічався з міністром закордонних справ Республіки Корея й главою делегації цієї країни на перемовах щодо північнокорейського атому.

Як повідомляє південнокорейське агентство Йонхап, учасники погодилися з тим, що відновлення шестисторонніх перемов (Північна й Південна Корея, Китай, Росія, Японія та США) можливе лише за умови демонстрації з боку Пхеньяна прихильності до ідеї відмови від ядерної зброї й поліпшення відносин із Сеулом.

Босуорт, який в ході цієї поїздки має намір відвідати столиці кількох держав Північно-Східної Азії, раніше говорив, що «серйозні перемови мають бути основою будь-якої стратегії відносин з Північною Кореєю, й ми сподіваємося, що зможемо почати їх у розумно короткий термін».

На початку цього тижня президент Південної Кореї Лі Мен Бак запропонував Півночі зміцнити економічні відносини, але лише в тому випадку, якщо остання погодиться на зміну курсу.

Крім того, ближче до кінця січня у Вашингтоні президент США Барак Обама прийматиме голову КНР Ху Цзіньтао, й проблема Північної Кореї, напевно, буде далеко не останньою в порядку денному цієї зустрічі.

За матеріалами Би-Би-Си

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...