Клімкін визнав відсутність спільної позиції "Нормандської четвірки" в питанні збройної місії ОБСЄ

Поділитися
Клімкін визнав відсутність спільної позиції "Нормандської четвірки" в питанні збройної місії ОБСЄ У питанні збройної місії ОБСЄ в Донбасі немає ясності © OSCE
Дискусія про збройну місію ОБСЄ в Донбасі буде продовжена на переговорах у Відні.

Україна, Франція та Німеччина в цілому мають схожу позицію щодо послідовності виконання Мінських домовленостей, і ця позиція кардинально розходиться з думкою Росії, заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін. Втім, позиції сторін "досить відрізняються" в питанні введення збройного компоненту місії ОБСЄ, визнав він.

"На сьогодні наші позиції, я маю на увазі нашу спільну позицію з Німеччиною та Францією, і позицією Росії надзвичайно розходяться, як у плані послідовності заходів, так і в плані чіткої гарантії їх виконання, у плані допуску ОБСЄ до території окупованого Донбасу, в плані допуску ОБСЄ до неконтрольованого ділянці україно-російського кордону", - сказав Він у ході "години питань" до уряду у Верховній Раді в п'ятницю, 21 жовтня.

Клімкін визнав, що позиції учасників "нормандської четвірки" розходяться в питанні введення збройного компонента в місію ОБСЄ в Донбасі. Дискусії будуть продовжені на майданчику у Відні, де розташована штаб-квартира організації.

"Ми говорили про можливості введення збройного компонента ОБСЄ - тут позиції (учасників нормандського формату – ред.) теж досить відрізняються, але в результаті послідовного тиску досягнута домовленість про продовження цієї дискусії на Віденській майданчику", - сказав Клімкін.

Він підкреслив, що Україна продовжує наполягати на тому, що спершу необхідно виконати умови із забезпечення безпеки, а потім переходити до виконання політичної частини домовленостей. "Без виконання низки ключових домовленостей щодо безпеки, включаючи повне припинення вогню, і головне - контроль з боку ОБСЄ, повний доступ ОБСЄ на територію окупованої Донбасу, до моніторингу неконтрольованого ділянки кордону, без виведення регулярних російських військ і, звичайно, російських найманців, а також російського озброєння переходити до інших питань неможливо", - сказав глава МЗС.

Нагадаємо, що за результатами переговорів лідерів країн "Нормандської четвірки" у Берліні президент Петро Порошенко заявив, що Росія соласилась з необхідністю введення збройної поліцейської місії ОБСЄ в Донбасі. Також, передбачається, що до кінця листопада глави МЗС затвердять основу проекту "дорожньої карти" з імплементації Мінських угод. Крім того, учасники зустрічі попередньо домовилися про продовження роботи з розведення військ на 4-х ділянках лінії зіткнення, серед яких буде Дебальцеве.

У той же час президент Володимир Путін повідомив свою версію підсумків берлінської зустрічі. За її словами, Москва лишт "підтвердила", що "готова розширити місію ОБСЄ в зоні відводу і в пунктах зберігання важкої техніки".

Зі свого боку президент Франції Франсуа Олланд заявив про численні труднощі в питанні розведення військ в Донбасі.

У свою чергу канцлер Німеччини Ангела Меркель вважає, що спочатку потрібен закон про вибори в Донбасі, а про збройну місії ОБСЄ можна буде говорити тільки після запуску виборчого процесу. При цьому Україна отримає контроль над кордоном тільки "у кінці процесу".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі