Київський губернатор не допустить двомовності в області

Поділитися
© novostiua.net
Глава Київської області запевнив, що питання про надання статусу регіональної російській мові навіть не буде виноситися на розгляд в облраді. Разом з тим, Присяжнюк висловив думку про те, що для низки інших регіонів країни визнання російської мови регіональною "дуже важливо".

Голова Київської обласної державної адміністрації (ОДА) Анатолій Присяжнюк вважає політизованим питання можливості надання статусу регіональної російській мові в області і запевнив, що на розгляд сесій він виноситися не буде.

"Повірте, поки я буду губернатором, це питання не стояло, не стоїть і не буде стояти як в області в цілому, так і в містах і районах. Хочуть люди спілкуватися російською мовою - ніхто не забороняє", - сказав Присяжнюк в середу на прес-конференції в Києві, відповідаючи на питання про те, чи є в Київській області передумови для надання російській мові статусу регіональної.

При цьому він запевнив: "Не буде це питання підніматиься силоміць на сесіях - ані районних, ані міських, ані області. Ніхто з влади мене сьогодні не змушує, щоб я або мої колеги на місцях виносили це питання на сесію. Я б просив не політизувати . Сьогодні в Київській області хто як хоче, так і спілкується".

За словами голови облдержадміністрації, для області мовне питання не актуальне "Сьогодні в Київській області з цим немає проблем. Я теж спілкуюся державною мовою. Державна мова захищена Конституцією і нікуди вона не зникне", - підкреслив він.

Разом з тим, Присяжнюк висловив думку про те, що для низки інших регіонів країни визнання російської мови регіональною дуже важливо, бо переважна більшість жителів, наприклад, південних і східних областей України - російськомовні.

"Якщо людина знає 3-4 мови - у неї є майбутнє", - підсумував Присяжнюк.

Як повідомлялося, Верховна Рада прийняла ініційований Партією регіонів законопроект «Про засади державної мовної політики» 3 липня. 8 серпня президент України Віктор Янукович підписав цей закон, а також доручив Кабінету міністрів створити робочу групу для розробки пропозицій щодо вдосконалення законодавства про порядок застосування мов в Україні. Закон набув чинності 10 серпня, він передбачає можливість офіційної двомовності в регіонах, де чисельність нацменшин перевищує 10%.

- Попов пообіцяв, що двомовності в Києві не буде

Одеська обласна та міська ради, Харківська, Херсонська, Миколаївська, Запорізька, Севастопольська, Дніпропетровська і Луганська міськради, Краснолуцька міськрада (Луганська обл.), Запорізька, Донецька, Херсонська, Миколаївська та Дніпропетровська обласні ради вже прийняли рішення про визнання російської мови регіональною. Угорська мова стала регіональною у місті Берегово (Закарпаття), а молдавська (румунська) - в селі Тарасівці Чернівецької області, румунська - в селі Біла Церква Закарпатської області. !zn

Читайте також:

Філарет впевнений, що Росія знищує українську мову, щоб знищити державу

Депутатів парламенту Криму шокували виступами кримськотатарською мовою

Міністерство Табачника переведе всі тести ЗНО на російську мову

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі