Топ Новини

Київ змістив акценти у своїй політиці на туркменському напрямку

16 березня 2012 в 15:04
Поки газове співробітництво між двома країнами відкладається на невизначену перспективу. Президент України Янукович зустріч зі своїм колегою Гурбангули Бердимухамедовим вирішив присвятити обговоренню перспектив українських компаній у Туркменістані.
32970.jpg
president.gov.ua

Київ змістив акценти у своїй політиці на туркменському напрямку: не відмовляючись від улюбленої теми відновлення прямих постачань туркменського газу, українська влада вирішила активно лобіювати інтереси українських компаній.

Як повідомляють джерела ZN.UA, близькі до перемовин, саме на цьому було зроблено акцент в ході зустрічі президента України Віктора Януковича і президента Туркменістану Гурбангули Бердимухамедова 13 березня у Києві.

Головний принцип, яким сьогодні керуються у Києві, - «Україна повинна закріпитися у Туркменістані, а українські компанії - весь час доводити, що вони надійні партнери». А як показує досвід, у Туркменістані можна працювати, але без державної підтримки українським компаніям важко пробитися на туркменський ринок...

Співрозмовники, близькі до перемовин, запевняють, що і туркменське керівництво зацікавлене у появі українців на внутрішньому ринку. Ашгабат проводить політику не тільки диверсифікації маршрутів постачань енергоносіїв, але і диверсифікацію зовнішньоекономічних партнерів: туркменів не влаштовує їхня залежність від китайців. І ця позиція туркменського керівництва вкрай важлива, оскільки Туркменістан - країна, де успіх роботи закордонної компанії залежить від того, яку позицію займе Бердимухамедов.

Ось лобіюванню інтересів українських компаній (будівельних, виробників труб і промислового устаткування, машинобудівників тощо) і була присвячена значна частина часу, відведеного для перемовин. Деякі бізнес-інтереси Києва озвучив на прес-конференції Віктор Янукович: участь українських підприємств у проектах з розробки газових родовищ, будівництві газопроводів «Малай-Багтиярлик» і «Схід-Захід», модернізації п'ятого енергоблоку Марийської електростанції і постачання відповідного устаткування... Окрім цього українська сторона також пропонувала свої послуги у будівництві компресорних станцій, злітно-посадкових смуг в аеропортах Туркменабат і Дашогуз, продовженні споруди дренажно-комунікаційного тунелю в Ашгабаті, а також мостів, шляхопроводів й автомобільних доріг.

Наші співрозмовники стверджують, що туркменського президента ці пропозиції не залишили байдужим. Зокрема, під час перемовин Гурбангули Бердимухамедов проявив зацікавленість у продовженні співпраці у спорудженні дренажно-комунікаційного тунелю в Ашгабаті. Непогані перспективи має і «Метінвест». Компанія вже постачає 150 тис. т труб великого діаметру для будівництва першої черги газопроводу «Схід-Захід», і, за словами джерела, візит зміцнив надію, що в цьому газопроводі всі труби будуть українськими.

Знову ж Бердимухамедов проявив зацікавленість у тому, щоб українці взяли участь у будівництві нових мостів через Амудар'ю. (Нагадаємо, що українські будівельники вже звели залізничний міст через Амудар'ю, а зараз компанія «Альтком» споруджує через цю річку півторакілометровий автомобільний міст).

Але ці перспективи стануть реальністю, тільки якщо українські компанії будуть себе грамотно поводити у Туркменістані, виконуючи взяті на себе зобов'язання. А українське керівництво - і надалі надавати їм політичну підтримку.

Детальніше читайте у статті Володимира Кравченка "Україна-Туркменістан: подвійна гра з Кремлем" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".

Читайте також:

Біля посольства Туркменістану в Києві поміняли асфальт до приїзду Януковича (фото)

Київ і Ашгабат домовилися про постачання туркменського газу. Але залишилися нюанси

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...