Київ позбавлений права самоврядування, - Омельченко

24 липня 2012 в 05:08
На думку Олександра Омельченка, вибори мера Києва повинні були відбутися, згідно з Конституцією і законами, у травні або в липні цього року. Всі інші дати - в кінці цього року, на початку наступного - є порушенням Конституції і законів. У жодній столиці Європи та світу, за словами екс-мера, на сьогоднішній день немає такого, щоб «фактично були ліквідовані районні ради та відсутній і юридично, і фізично міський голова».
omelchenko2.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Колишній мер Києва Олександр Омельченко вважає, що призначення виборів у Києві пізніше липня цього року "вже є порушенням Конституції". Про це він заявив під час інтернет-конференції на Ліга.net..

"Що стосується дати виборів, то я особисто вважаю і як киянин, і як голова парламентського комітету (Комітету ВР з питань державного будівництва та місцевого самоврядування), що вибори мали відбутися, згідно з Конституцією і законами, або у травні, або в липні цього року. Всі інші дати - або в кінці цього року, або на початку наступного - вже з порушенням Конституції і законів, за термінами маю на увазі, але дуже необхідні і бажані", - сказав Омельченко.

- Омельченко готовий знову балотуватися в мери Києва

За його словами, на сьогоднішній день Київ практично позбавлений поняття Магдебурзького права - самоврядування.

"Жодної столиці в Європі і, мабуть, у світі, на сьогоднішній день не існує, де фактично ліквідовані районні ради та відсутній і юридично, і фізично міський голова. Це, перепрошую, якесь Боже покарання Києва і киян. І в Україні такого стану немає, із сотні тисяч сіл і селищ, тисяч великих і маленьких міст. Це демонстрація грубого порушення Конституції і законів про органи місцевого самоврядування", - заявив голова профільного комітету ВР.

Як повідомлялося, Омельченко у свої 74 роки перебуває в чудовій фізичній формі і не збирається поки на пенсію. Він має намір балотуватися в мери Києва і в народні депутати.

Читайте також:

Герега звернулася до Ради з клопотанням про призначення виборів мера Києва

Регіонали хочуть обрати київського мера у 2013 році терміном на два роки

Попов не знає, коли в Києві можуть відбутися вибори мера: Не моя компетенція

Київ відправили у відставку

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...