Китай рекомендував Україні не брати участь у церемонії вручення Нобелівської премії

Поділитися
© nebesnoe.info
Український посол у Норвегії Олександр Цвєтков у бесіді визнав, що Китай письмово рекомендував йому утриматися від участі в церемонії вручення Премії миру китайському правозахиснику Лі Сяобо, але запевнив, що рішення є «технічним», не пов'язане з позицією Пекіна і викликане необхідністю готуватися до наради послів у Києві 14-15 грудня.
Український посол у Норвегії Олександр Цвєтков у бесіді визнав, що Китай письмово рекомендував йому утриматися від участі в церемонії вручення Премії миру китайському правозахиснику Лі Сяобо, але запевнив, що рішення є «технічним», не пов'язане з позицією Пекіна і викликане необхідністю готуватися до наради послів у Києві 14-15 грудня.Про це сьогодні, 8 грудня, пише «Коммерсант-Украина» у статті «Китай отозвал украинского посла». Урочиста церемонія вручення Премії миру китайському правозахиснику Лі Сяобо відбудеться в Осло 10 грудня. На цьому заході традиційно присутні всі посли, акредитовані в Норвегії, однак у нинішньому році склалася особлива ситуація. На церемонію не зможуть приїхати ані пан Лі, який знаходиться у в'язниці, ані його представники, яким Китай відмовив у виїзді з країни. Окрім того, від участі в церемонії офіційно відмовилися 19 держав, і до п'ятниці їхня кількість може зрости до 21. У їх числі - Китай, Росія і Україна. Значну частину списку склали азіатські держави. Міністр закордонних справ Костянтин Грищенко вчора заявив, що Цвєтков зобов'язаний вирушити до України для участі в загальній нараді послів, яка розпочнеться 14 грудня. «Він заздалегідь не знав точної дати проведення церемонії і запланував поїздку до України на цей день», - сказав глава МЗС. Втім, джерела видання у дипкорпусі спростовують заяву міністра. За їхніми словами, дата зустрічі послів була визначена тільки в листопаді, у той час як дата вручення Премії миру була оголошена 9 жовтня. Раніше глава норвезького Нобелівського комітету Турбьєрн Ягланд заявляв, що Китай чинив тиск на дипмісії в Норвегії, настійно рекомендуючи їм «відмовитися від участі в церемонії». Пекін попередив, що рішення країн вплине на подальший розвиток двосторонніх взаємин. Цвєтков підтвердив, що в українське посольство у Норвегії також надходило письмове китайське попередження. «Ми теж його отримали. Звичайно, у зв'язку з цим в моєму рішенні можна бачити якісь приховані причини. Але в даному випадку воно чисто технічне», - заявив він. У Норвегії дотримуються іншої думки. У Нобелівському комітеті підкреслили, що частина дипмісій, керівники яких не можуть прибути на церемонію, направлять замість себе іншого представника посольства. Україна такою можливістю не скористалася. «Схоже, це результат тиску Китаю, - поділився норвезький експерт Тор Букволь. - Пекін дуже болісно сприйняв рішення Нобелівського комітету. Думаю, взаємовідносини Норвегії з Китаєм зіпсовані надовго і можуть бути відновлені хіба що після зміни керівництва Китаю». Слід зазначити, що нарада послів 14-15 грудня є позачерговою. Подібні заходи традиційно проводяться раз на два роки, як правило, у серпні. Попередня зустріч відбулася у жовтні 2009 року, але МЗС вирішив організувати зустріч, не чекаючи наступного літа. «Ні про які стратегічні зміни зовнішньої політики оголошено не буде. Головне завдання - дати оцінку роботі наших посольств», - сказав директор департаменту інформаційної політики МЗС Олег Волошин.

За матеріалами: «Коммерсант-Украина»

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі