Києву вдалося переконати Москву відновити переговори «5+2» з придністровського врегулювання

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
© zdavnitsa.ru
В ході зустрічі міністрів закордонних справ України і Росії Костянтина Грищенка і Сергія Лаврова в Одесі 4-5 червня, яку проігнорував молдавський глава зовнішньополітичного відомства, Києву вдалося переконати Москву відновити офіційні переговори щодо придністровського врегулювання саме під час московської зустрічі в рамках формату «5+2», призначеної на 21 червня.

Про це повідомили джерела, що мали відношення до організації одеської зустрічі, пише у своїй статті для ZN.UA директор Центру дослідження проблем громадянського суспільства Віталій Кулик.

За інформацією співрозмовників, російська сторона тоді навіть висловила готовність продовжити додаткові консультації зі сторонами конфлікту, щоб за час, що залишився спробувати зблизити їх позиції і вийти на підсумковий документ за результатами московської зустрічі.

Очевидно, російських зусиль виявилося замало, оскільки сама зустріч у Москві, за словами одного з очевидців, більше скидалася на циркову виставу. Після традиційного «обміну компліментами» сторін конфлікту про відсутність конструктиву та жорсткіші позиції з ряду раніше узгоджених документів учасники переговорів розпочали роботу над підсумковим документом московської зустрічі.

В самої тільки російської сторони було кілька «домашніх заготовок», кожна з яких не влаштовувала то Кишинів, то Тирасполь. Зокре ма, представник Тирасполя клятвено запевняв, буцім придністровська сторона ще жодного разу за всю історію переговорного процесу не погодилася з тим, що принцип збереження територіальної цілісності Республіки Молдова лежить в основі майбутньої моделі врегулювання конфлікту. Звісно ж, лукавив. Щонайменше, під двома основоположними документами переговорного процесу (на них, до речі, дуже любить посилатися Тирасполь), котрі містять терміни «Придніст­ровський регіон Рес публіки Молдова» і «загальна держава», стоїть підпис чинного лідера При дністров’я Ігоря Смирнова.

нші учасники переговорів, зокрема й предс тавники України, намагалися повернути дискусію в конструктивне русло, однак фінал спектаклю, схоже, був вирішений. Врешті-решт пропозиція призупинити московську зустріч орієнтовно до вересня виявилася єдиною, що здобулася на підтримку всіх учасників переговорів.

Детальніше читайте у свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» в статті Віталія Кулика «Зупинка придністровського будильника».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі