Керівництво Венеціанської комісії їде в Україну з ревізією

14 січня 2011 в 12:24
Як стало відомо "ЗН", у понеділок, 29 листопада до Київа прибуде делегація Європейської комісії за демократію через право (Венеціанська комісія) на чолі з її секретарем Томасом Маркетом. Мета візиту - вивчення конституційної ситуації після відміни змін до Основного Закону,що були внесені в 2004 році.
Як стало відомо "ЗН", у понеділок, 29 листопада до Київа прибуде делегація Європейської комісії за демократію через право (Венеціанська комісія) на чолі з її секретарем Томасом Маркетом. Мета візиту - вивчення конституційної ситуації після відміни змін до Основного Закону,що були  внесені в 2004 році.
Приїзд європейських експертів був запланований заздалегідь. 5 жовтня Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЕ) звернулася до Венеціанської комісії з проханням надати оцінку рішенню Конституційного суду України щодо відміни політреформи 2004 року. Тоді ж секретар Венеціанської комісії заявив про майбутній візит. Він зазначив, що ситуація, яка склалася в Україні, коли внесені до Конституції зміни відміняються через стільки років, є незвичною  для європейської практики. При цьому Маркет відмовився коментувати заяви низки українських опозиційних партій стосовно того, що після рішення КС в Україні повинні відбутися нові вибори президента і Верховної Ради. "Це дуже складне питання, оскільки ми маємо дуже незвичайну ситуацію. Ми дійсно не маємо європейського досвіду з цього питання", - сказав він. За інформацією "ЗН", європейські експерти також планують ознайомитися з результатами судової реформи в Україні і концепцією реформи карної юстиції. Заплановано зустрічі членів делегації Венеціанської комісії з міністром юстиції Олександром Лавриновичем, заступником глави адміністрації президента України Андрієм Портновим і народним депутатом Сергієм Головатим. За підсумками візиту експерти нададуть свої висновки і рекомендації.
Теги Політика
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...