Керівництво НАЗК протягом останнього року працювало під впливом АП та СБУ – думка

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Керівництво НАЗК протягом останнього року працювало під впливом АП та СБУ – думка Незалежність НАЗК може мати лише формальний характер © Наталія Корчак / Facebook
За інформацією DT.UA за останні дні глава НАЗК не подавала до НАБУ офіційних листів або заяв про злочини посадовців "УСС".
Заява глави Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Наталії Корчак про відповідальність за перебої в роботі системи е-декларування посадових осіб Держслужби спеціального зв'язку та захисту інформації, а також ДП "УСС", пов'язана з її небажанням бути "цапом-відбувайлом" після року роботи НАЗК на прийнятних для влади умовах.
Про це в своїй статті для DT.UA пише Валентина Самар. За її словами, на роботу НАЗК протягом року негласно впливали люди від Адміністрації президента та СБУ.
"Заява насамперед свідчить про небажання Наталі Корчак бути цапом-відбувайлом після року "правильної" поведінки, слухняного виконання побажань влади, в оточенні "смотрящих" від АП і заступника голови СБУ Демчини (начальника апарату НАЗК Ткаченка та помічника Корчак Карпушина - відповідно), керівників Держспецзв'язку та УСС, пов'язаних із секретарем РНБО Турчиновим (що він спростовує), з компенсацією у вигляді величезної зарплати без вимоги вражаючих результатів роботи", - йдеться в статті.
Самар вказує, що публічне звернення Корчак до правоохоронних органів - це скоріше бунт проти такого повороту ставлення до неї самої. При цьому, офіційних заяв про злочини чиновників УСС глава НАЗК у правоохоронні органи поки не подавала.
"Як юрист і навіть доктор юридичних наук Наталя Корчак розуміє, що публікації на сайті для відкриття карного виробництва зі службового злочину все ж таки замало - потрібно б заяву про злочин посадових осіб УСС подати в порядку УПК. У НАБУ DT.UA повідомили, що "ініційованих НАЗК або Корчак листів на нашу адресу за останні два дні не надходило", - зазначила автор.
Нагадаємо, прем'єр-міністр України Володимир Гройсман на засіданні уряду 29 березня порадив усім членам НАЗК написати заяви про відставку в зв'язку з тяганиною в налагодженні роботи Реєстру електронних декларацій. Вже 30 березня стало відомо, що Міністерство юстиції готує законопроект про діяльність Національного агентства з питань запобігання корупції, який дозволить переобрати керівників цього органу.
На брифінгу 31 березня Наталія Корчак накинулася з критикою на свого заступника Руслана Радецького, звинувативши його в безвідповідальності. У той же день на скликане головою НАЗК позачергове засідання Нацагентства не з'явилися два члена НАЗК - Руслан Радецький та Руслан Рябошапка, фактично зірвавши його. На засіданні повинні були розглянути питання про визнання збоїв роботи реєстру декларацій поважною причиною для неподання декларацій до 1 квітня.
Детальніше про проблеми в роботі НАЗК, а також про кампанію зі зриву другої хвилі е-декларування і нейтралізації антикорупціонерів, читайте в статті Валентини Самар "Полювання на мисливців" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі