Топ Новини

Карпачовій готують заміну

30 січня 2012 в 07:41
Повноваження чинного уповноваженого Верховної Ради з прав людини Ніни Карпачової закінчуються 7 лютого. Уже відомі кілька кандидатів, які претендують на її посаду.

Українська Гельсінська спілка з прав людини (УГСПЛ) у суботу, 28 січня, висунула на пост уповноваженого з прав людини у Верховній Раді кандидатуру голови спілки Євгена Захарова, пише «Коммерсант-Украина».

У країні почалася боротьба за посаду омбудсмена - повноваження чинного уповноваженого, Ніни Карпачової, закінчуються 7 лютого. За інформацією видання, на цю посаду також будуть претендувати Геннадій Васильєв, Катерина Левченко, Валерія Лутковська та Сергій Головатий.

На посаду омбудсмена Карпачова обиралася тричі - у 1998, 2003 і 2007 роках. Відповідно до закону «Про уповноваженого з прав людини», омбудсмен обирається Радою кожні п'ять років. Кандидатуру на цю посаду може внести на розгляд парламенту його спікер або 113 народних депутатів. Цю посаду не можуть займати громадяни, які мають судимість, її не можна поєднувати з державною службою і членством у політичній партії. Роботу омбудсмена забезпечує його секретаріат і регіональні представництва. Фінансування вказується окремим рядком у бюджеті, зокрема, у 2011 році воно склало 22,97 млн грн. 

Правозахисник Євген Захаров оцінює свої шанси як невисокі. У той же час, на його думку, парламент не підтримає і кандидатуру Карпачової: «Її діяльність була малоефективною, омбудсмен могла б гостріше реагувати на порушення прав людини, активніше залучати міжнародну спільноту. Але для влади навіть її слабка критика виявилася неприйнятною. Гадаю, голосувати будуть за максимально лояльного до влади кандидата».

Претендувати на посаду уповноваженого з прав людини будуть також колишній генеральний прокурор (2003-2004), народний депутат Геннадій Васильєв, народний депутат Сергій Головатий (обидва - Партія регіонів), президент Міжнародного правозахисного центру «Ла Страда-Україна» Катерина Левченко і урядовий уповноважений з справах Європейського суду з прав людини Валерія Лутковська. У той же час поки ніхто з них відкрито не заявив про свої претензії на цю посаду.

Як відомо, минулого тижня Партія регіонів вирішила змінити свого представника у моніторинговому комітеті ПАРЄ - замість Сергія Головатого цю посаду зайняла його колега з фракції Юлія Льовочкіна. Однією з причин перестановки стало те, що Головатий не є членом ПР.

Сама Ніна Карпачова не дала однозначної відповіді на питання про те, чи буде вона висуватися на пост омбудсмена учетверте. «Поки що я зайнята підготовкою щорічної доповіді про стан та дотримання прав людини в Україні, яку подам до парламенту на початку лютого. Про вибори-перевибори я не думаю», - заявила виданню уповноважений з прав людини.

Читайте також:

Карпачова: В Україні сьогодні забороняють майже всі акції протесту

Карпачова: Стан Тимошенко вкрай важкий

Кортеж Карпачової потрапив в аварію через те, що даішники налякали водія

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...