Карпачова просить Генпрокуратуру покарати причетних до «тортур» над Тимошенко

25 квітня 2012 в 09:08
Карпачова вимагає від Пшонки порушити кримінальну справу за фактом побиття екс-прем'єра. Представники екс-уповноваженого з прав людини зафіксували наявність синців на тілі Тимошенко.

Екс-уповноважений з прав людини Ніна Карпачова вимагає від генерального прокурора Віктора Пшонки порушити кримінальну справу і відсторонити від виконання посадових обов'язків усіх причетних до факту грубого поводження з екс-прем'єр-міністром Юлією Тимошенко під час її конвоювання з колонії у лікарню.

«Конвоювання Тимошенко таким способом є жорстоким поводженням з ув'язненою і може бути розцінено як тортури у відповідності зі ст. 3 Європейської конвенції з прав людини, Конвенції ООН проти катувань, а також Інструкції з організації охорони кримінально-виконавчих установ закритого типу», - сказала вона.

Вона також вимагала від керівника Державної пенітенціарної служби України Олександра Лісіцкова терміново забезпечити всю належну медичну допомогу Тимошенко відповідно до рішення Європейського суду з прав людини та висновків українських та незалежних іноземних лікарів.

Карпачова зазначила, що вона дізналася про звернення Тимошенко до неї щодо грубого поводження у колонії тільки у вівторок, 24 квітня, пізно ввечері. «Я не можу не реагувати на те, що відбувається з Тимошенко», - заявила вона.

За її словами, вона відправила свого представника вчора у Качанівську колонію, той оглянув екс-прем'єра і зафіксував наявність синців на тілі Ю.Тимошенко.

«У присутності начальника Качанівської колонії Тимошенко дала згоду представнику Омбудсмана на зовнішній огляд місць тілесних ушкоджень. Під час зовнішнього огляду було встановлено наявність синців на передпліччі, ділянці ліктьового суглоба правої руки, а також великого синця у правій паховій ділянці живота», - зазначила вона.

Раніше 24 квітня захисник Тимошенко Сергій Власенко заявив, що його підзахисна оголосила голодування з 20 квітня. Окрім того, за його словами, у Тимошенко на руках синяки і гематома на животі як результат її транспортування з колонії в лікарню.

Пізніше сама Тимошенко поширила заяву, де стверджувала, що проти неї застосовується фізична сила. «Від болю і відчаю я, як могла, почала захищатися і отримала через простирадло сильний удар кулаком в живіт, мені скрутили руки і ноги, підняли і потягнули в простирадлі на вулицю. Я думала, що настали останні хвилини мого життя», — розповіла екс-прем'єр.

Читайте також:

Тимошенко: Я думала, що настали останні хвилини мого життя

Власенко: Тимошенко бив заступник начальника колонії

Влада поширила фальшиве відео про Тимошенко - «Батьківщина»

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...