Топ Новини

Карасьов: Порівнювати життя в Радянському Союзі і в сьогоднішній Україні просто некоректно

19 серпня 2011 в 10:12
Директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов упевнений, що порівнювати рівень життя в сучасній Україні і в СРСР за формальними показниками некоректно, оскільки воно не враховує головного - віднайденої свободи.

  «Як можна порівняти життя в Радянському Союзі і в сьогоднішній Україні? Справа не в тому, що краще, а що гірше. Це просто різні світи!»- сказав він у коментарі ZN.UA.

«Можливо, в СРСР життя було ситніше, безпечніше й спокійніше. Але це були ситість і безпека дитини, а не вільного мислячого громадянина. Ми отримали свободу. Свобода не гарантує нам рівень і якість життя, але дає шанс. І те, що ми цим шансом поки що до кінця не скористалися (і країна в цілому, і більшість громадян), свідчить не про неправильність нашого вибору у 1991 році. А про те, що ми ще не вийшли на рівень історичних завдань того процесу, який був відкритий Україні у 1991 році», - зазначив політолог.
 
«Так, можливо, в Радянському Союзі купівельна спроможність була більшою. Але люди не могли поїхати за кордон. У них не було свобод. Тепер у світі до структури якості життя входять такі параметри, як незалежність ЗМІ, свобода слова і свобода пересування. Без свободи немає високої якості життя. Раніше вибору не було, і люди просто жили на якісному пайку», - сказав В. Карасьов.
 
Детальніше читайте в матеріалі Алли Котляр «Діалектика незалежності» у свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна».
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...