Кандидати в депутати пропонують за голоси виборців від 50 до 500 гривень

2 жовтня 2012 в 09:41
Кандидати в депутати перейшли до прямого підкупу виборців: ціна за голос на їхню користь варіюється від 50 до 500 гривень. Найменше за голос пропонують у Львівській області, найбільше - у Хмельницькій.
51_main.jpg
segodnya.ua

На сьогодні кандидати в депутати перейшли від непрямого (подарунки та послуги) до прямого підкупу виборців. Про це під час прес-конференції повідомив голова Комітету виборців України Олександр Черненко.

За словами представників КВУ, найменша сума, яку пропонували за голос виборця, 50 грн.

За його словами, інформації про підкуп виборців надходить дуже багато, зокрема є звернення про те, що в Чернівецькій області голоси виборців купують за 150 грн, а у Львівській області один з кандидатів подарував батькам першокласників по 100 грн.

Голова КВУ розповів, що в Хмельницькій області представники одного з мажоритарних кандидатів, після зустрічі на підтримку кандидата, роздавали конверти, в яких було по 500 грн.

Черненко зазначив, що хоча безпосередньо в законі про вибори і не передбачена кримінальна відповідальність за підкуп виборців, але вона передбачена у Кримінальному кодексі України.

«Але для того, щоб довести, необхідно провести певні слідчі дії. Однієї скарги, яка надходить до ЦВК, мало і це може бути провокація. Необхідні докази, необхідні допити тощо. На все це у ЦВК немає ані часу, ані повноважень, ані фізичної можливості», - зазначив він.

- У КВУ назвали найпопулярніший спосіб фальсифікації на виборах

Так, за словами О.Черненка, правоохоронні органи повинні перевіряти факти порушення виборчого законодавства, зокрема звернення про факти підкупу виборців. Адже ЦВК може винести тільки попередження для кандидата, який здійснює підкуп виборців. Але це не вплине на його участь у виборчому процесі.

Читайте також:

Регіонали роздають школярам в Дніпропетровську по 50 грн в конвертах (фото)

Кандидати в народні депутати агітують на весіллях і з броньовика (ФОТО)

У Криму кандидат від Партії регіонів роздав першокласникам букварі зі своїми цитатами (ФОТО)

У Харківській області регіонал підкуповував виборців зеленкою і таблетками від проносу (ФОТО)

У Вінницькій області регіонал підкуповував виборців аптечками (фото)

У Запоріжжі першокласникам роздали лінійки з прізвищем регіонала (ФОТО)

Регіонали впевнені, що безкоштовна роздача їжі не є підкупом

 

За матеріалами: УНН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...