Топ Новини

Кандидатам в урядовці хочуть влаштувати іспит з української мови

14 січня 2013 в 09:35

Брати Балоги запропонували перевіряти держслужбовців на знання української мови. Вадим Колесніченко вважає авторів ініціативи "ідіотами".

yazik.jpg
Поки знання української мови не є обов'язковим для урядовців
zakarpattya.net.ua

У Верховній Раді зареєстровано законопроект про внесення змін до закону "Про основи державної мовної політики", яким передбачається посилити вимоги для претендентів на державну службу в частині знання ними української мови.

Автори документа - Павло Балога (Партія регіонів), Віктор Балога і Василь Петьовка (обидва - позафракційні) - пропонують розробити тести на знання української мови, які повинні будуть проходити всі претенденти на посади держслужбовців, пише "Комерсант-Україна".

"Зараз у різних законах дійсно є норма про необхідність знання української мови, однак вона декларативна. А, наприклад, у законі "Про прокуратуру" і зовсім немає такої вимоги", - пояснив журналістам Василь Петьовка.

Віктор Балога дотримується ще більш радикальної думки - на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook він заявив, що прем'єр-міністр та інші вищі посадові особи зобов'язані скрізь говорити державною мовою.

Один з авторів закону "Про основи державної мовної політики" Вадим Колесніченко сприйняв цю ініціативу вкрай негативно.

"Потрібно бути ідіотом, щоб пропонувати подібне. У першу чергу необхідно оцінювати професіоналізм людини, її здатність керувати економікою і приносити користь державі, а не те, якою мовою вона говорить", - заявив він.

"У нас не так багато фахівців-управлінців, щоб застосовувати до них критерій знання мови, так і на практиці це буде неможливо реалізувати, оскільки незрозуміло, хто буде перевіряти знання мови, і скільки на це потрібно буде витратити часу і коштів", - вважає Колесніченко.

Водночас президент Києво-Могилянської академії Сергій Квіт переконаний, що технічна сторона тестування не вимагатиме великих часових і фінансових витрат. На його думку, це може бути простий іспит, який складають школярі та студенти.

Читайте також:

Опозиція знову запропонувала Раді скасувати закон про мови

Українці не хочуть бачити російську мову другою державною

Рибак не виключає, що питання про російську мову можуть винести на референдум

Фаріон подарувала Азарову малюнки для вивчення української мови

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
3 коментаря
  • Uniqueelle 14 января, 13:51 Для пана Колеснiченка:якщо оцiнювати держслужбовцiв за здатнiстю приносити користь державi та професiоналiзмом, майже нiкого не залишиться в iх згуртованих лавах.То може хоча б мову вивчити!Не можна собi навiть уявити в будь якiй iншiй краiнi,щоб держслужбовцi вживали якусь iншу мову,та ще й обурювалися при цьому,та називали "iдiотами" тих,хто вимагае саме професiйного ставлення до своiх обов'язкiв.Тому що "професiйнiсть"-це шана до краiни,яка тебе годуе.В Америцi треба скласти iспит,щоб стати держслужбовцем.I людина вчиться на курсах,якщо з першого разу не вдаеться.В улюбленiй Колеснiченком Росii теж нiхто на роботу не вiзьме "без мови".Я не розумiю,чому тiльки в Украiнi можна так зневажати державну мову i залишатися на посадi пiсля цього!А приклад професiйностi зокрема Колеснiченка ми бачимо на поламаних потягах.Нишком вже сидiв би.Може вiн дiйсно щось зробив для людей,а ми не знаемо? Відповісти Цитувати Поскаржитись
  • дід, 62 14 января, 11:47 Роселіта продовжує вперто ЗАПРЯГЯТИ Україну, ще не все ЗАХАПАЛИ!!! В держустановах продовжують ганьбити і державну мову. Йдіть працювати на конюшні і там хач китайською. НЕ ЛІЗТЕ У ВЛАДУ!!! Якщо ти росіянин, то на вулиці твоя мова мені ПОДОБАЄТЬСЯ, бо нею говорили класики Росії. А держустанова, то керівний орган України і поважай того, хто тебе годує.. Відповісти Цитувати Поскаржитись
  • Poltava 14 января, 10:35 Це ганьба, коли держслужбовці, а тим більше вищого рангу не володіють рідною мовою, або не рідною, але мовою того народу, тієї держави, якій ніби то "служать"! Відповісти Цитувати Поскаржитись
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...