Топ Новини

Канадський офіцер продавав Росії величезні обсяги секретної інформації за 3 тис. дол на місяць

11 жовтня 2012 в 10:09
Канадський офіцер продавав Росії величезні обсяги секретної інформації за 3 тис. дол на місяць.
Jeffrey Paul Delisle.jpg
globalsaskatoon.com

Росія платила канадському військовому офіцеру Джеффрі Делайлу всього 3 тис. доларів за величезні обсяги секретної інформації, повідомляє канадська газета The Globe and Mail.

«Перші чотири роки канадський офіцер отримував оплату за свою діяльність банківським переказом. Спочатку він отримував 5 тис. доларів, проте незабаром зарплата впала до 2,8 тис. доларів на місяць, а в підсумку склала 3 тис. доларів», - пише газета.

При цьому сам Делайл повідомив канадській владі, що він передавав інформацію російським не з матеріальних, а скоріше з ідеологічних міркувань. За словами обвинувачуваного, він усвідомлював, що його життя вже ніколи не буде колишнім.

Як сказав Делайл, він почав співпрацювати з росіянами у середині 2007 року після того, як почав валитися його десятирічний шлюб.

«Це був кінець життя Джеффа Делайла. Це було професійне самогубство», - наводить видання слова канадського офіцера.

Росіяни розробили простий метод отримання інформації від Делайла. Канадський офіцер і співробітник російських спецслужб мали загальну адресу електронної пошти на сайті Gawab. Канадський офіцер заходив на пошту і копіював в текст листа інформацію. Однак він не відправляв лист, а просто зберігав його в чернетках. Після цього росіяни заходили на ту ж адресу і зчитували інформацію у чернетках.

Молодший лейтенант канадських ВМС Делайл, що служив в центрі зв'язку і розвідки «Трініті» ВМС Канади в Галіфаксі був заарештований силами канадської контррозвідки в середині січня. Його затримали на місці злочину в момент передачі надсекретних відомостей.

Центр «Трініті» займається стеженням за пересуванням кораблів на Атлантиці, а також займається аналізом даних, зібраних канадською та союзною радіотехнічною розвідкою.

Як зазначає канадська газета The Globe and Mail, у зв'язку з цією справою Канаду покинули вже шість російських дипломатів, хоча російське МЗС і заперечує будь-який зв'язок між цими двома подіями.

Читайте також:

Між Канадою та Росією розгорається шпигунський скандал

МЗС спростував наявність громадян України серед затриманих у США російських шпигунів

Російських агентів у США здав полковник розвідки РФ

Колишній агент ЦРУ зізнався у шпигунстві на користь Росії навіть
з-за ґрат

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...