Топ Новини

Кабмін визначив, яка компанія отримає мільярд за встановлення веб-камер на виборах

20 серпня 2012 в 14:15
Встановленням веб-камер на виборчих дільницях на виборах до Верховної Ради у жовтні займеться та ж компанія, яка займалася цим і на президентських виборах у Росії. Причому, обрана вона на безконкурсній основі. Таким чином, мільярд гривень дістанеться компанії «Сітронікс», яка в Росії за аналогічну роботу отримала 13 млрд руб. (3,5 млрд грн).
vybory_urni.jpg
analytics.in.ua

Кабінет міністрів України (КМУ) визначив, що створенням та забезпеченням функціонування системи відеоспостереження, відеозаписом та on-line трансляцією за голосуванням та підрахунком голосів на виборчих дільницях під час проведення виборів до Верховної Ради України 28 жовтня цього року займеться ПрАТ «Сітронікс інформаційні технології України».

Відповідне рішення затверджено розпорядженням Кабміну № 583-р, яке уряд прийняв у понеділок, 20 серпня 2012 року.

Як говориться в тексті документа, таке рішення прийнято згідно з висновками Мінінфраструктури за результатами проведеного моніторингу ринку потенційних постачальників (виконавців) товарів, робіт і послуг.

«...Постачальником (виконавцем) відповідних товарів, робіт і послуг визначено приватне акціонерне товариство «Сітронікс інформаційні технології України», - йдеться у розпорядженні Кабміну.

На виборах українцям покажуть в онлайні процес голосування, але не підрахунок голосів

Нагадаємо, в кінці липня голова Центральної виборчої комісії Володимир Шаповал припустив, що вибір "Сітронікс" як компанії-установника веб-камер обумовлений тим, що іншого виконавця, окрім цієї фірми, на українському ринку просто не знайдеться.

Як відомо, на виборах президента Росії 4 березня 2012 року відеокамери були встановлені на 90 тис. дільниць. Вартість проекту склала 13 млрд руб., або 3,5 млрд грн.

Раніше Верховна Рада України внесла зміни до державного бюджету, виділивши 996 млн грн на організацію відеоспостереження за парламентськими виборами.

За словами Шаповала, ЦВК лише визначить технічне завдання з організації відеоспостереження, а фактично виділеними на дані цілі грошима буде розпоряджатися Кабінет міністрів.

«Наскільки я розумію, левова частка відповідної роботи буде проведена Кабінетом міністрів. Сподіваюся на це. За законом, Кабмін має забезпечити закупівлю та тестування обладнання, інші роботи. До речі, парадокс полягає в тому, що ЦВК - розпорядник відповідних коштів, а фактично розпоряджатися ними буде Кабмін. Він стане реально оперувати грошима - тими грошима, якими ми формально будемо розпоряджатися», - сказав він.

Читайте також:

Імітація прозорості

Глава ЦВК не хоче відеоспостереження на виборах: Ми не настільки багаті

«Опора» закликала встановити відеоспостереження підрахунку голосів на виборах

Рада вирішила обладнати виборчі дільниці веб-камерами майже на мільярд гривень

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...